League of Legends League of Legends Haberleri

Bursaspor, League of Legends sahnesine adım atıyor

Ülkemizdeki spor kulüplerinin espora olan ilgisi her yıl artıyor. Beşiktaş ile başlayan bu süreç ardından Galatasaray ve Fenerbahçe’nin katılımıyla devam etmişti. Şimdi ise Bursaspor, resmi hesaplardan yapılan açıklamayla League of Legends takımı kuracağını açıkladı. 

Geleneksel spor kulüpleri şu anda espor ekosistemi içinde büyük bir yer edinmiyor. Globalde özellikle de Avrupa’da birçok futbol kulübünün FIFA 18 oyuncusu bulunuyor. Öte yandan bildiğiniz üzere Schalke 04 şu anda EU LCS’te mücadele ediyor. Bununla beraber ülkemizde Beşiktaş, 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray da espor sahnesinde yer alıyor. Daha önce Karşıyaka gibi takımların açıklamaları yapılsa da aktif bir hamle görememiştik. Şimdi de Bursaspor Vadi’ye ineceğini duyurdu.

Aldığımız duyumlara göre kulüp uzun bir süredir sektörü takip ediyor ve girmek için fırsat arıyor. Önümüzdeki yıl ligin 10 takıma çıkıyor oluşu baktığımızda 2018 Yaz Mevsimi’ni dışarıdaki yatırımcılar için cazip kalıyor. Yine aldığımız duyumlara göre kulüp şu anda Yükselme Ligi’nden Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başaran Macro Maniacs ile slot görüşmesi gerçekleştiriyor. Henüz bu anlaşma kesinleşmiş değil, zira Macro Maniacs yöneticilerinin farklı kulüplerle de görüştüğü söylentileri bulunuyor.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi kulüplerin yer aldığı sahnede futbolda şampiyonluk yaşayan Bursaspor gibi bir kulübün de bulunması ekosistem açısından oldukça fayda sağlayacaktır. Daha fazla bilgi edindiğimizde yine bu haber üzerinden sizinle paylaşacağımızı da belirtelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir