League of Legends League of Legends Haberleri

Bursaspor, Macro Maniacs’ın Şampiyonluk Ligi slotunu satın aldı

Geçtiğimiz günlerde espor atılımını duyuran Bursaspor, aldığımız duyumlara göre Kış Mevsimi sonunda Şampiyonluk Ligi’ne yükselen Macro Maniacs’ın slotunu satın aldı. Henüz imzalar atılmamış olsa da Macro Maniacs’ın sosyal medya paylaşımları bu iddiayı destekler nitelikte.

Yeni sezon öncesi transfer dedikoduları henüz başlamamışken Bursaspor’un Şampiyonluk Ligi’ne dahil olduğu konuşuluyor. 2018 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele eden Macro Maniacs, iyi bir normal sezon geçirmiş ve YL Finali’ne yükselmeyi başarmıştı. Burada Beşiktaş’a karşı 2-0 düşmesine rağmen geriden gelen ve seriyi 3-2 kazanan takım, ŞL’de mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Takımın yeni sezonda nasıl bir strateji izleyeceği merak ediliyordu. Birçok espor organizasyonunun League of Legends’a olan ilgisi takımın slotunu satacağı yönündeki dedikoduları güçlendirmişti. Sosyal medyada yapılan açıklama ise bu ihtimali kesin kıldı. Faaliyetlerini durduğunu belirten takım, slotunu sattı. Konuşulan dedikodulardan biri Beşiktaş, Galatasaray ve Bursaspor gibi geleneksel spor kulüplerinin 2018 Yaz Mevsimi’nde yer almayı ciddi olarak düşündüğüydü. Birçok kesim Galatasaray üzerinde yoğunlaşsa da aldığımız duyumlara göre Bursaspor ekibin slotunu satın aldı.

Bursa’nın espora girişi kulüp açısından fazlasıyla olumlu. Ülkemizde espora aktif olarak giriş yapan dördüncü spor kulübü olan Bursaspor’un yeni sezonda farklı espor dallarında yer alma planı da bulunuyor. Yine aldığımız bilgilere göre kulüp hem Dota 2 hem de CS:GO takımı da kuracak. Kulüp, CS:GO gibi tartışmalı bir espor dalında takıma sahip olan ilk organizasyon olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

2 Comments

  • tolga erkan 16 Mayıs 2018

    full renekton spamlarlar artık

    • Lahmaç 17 Mayıs 2018

      renektoy bursa kostümü..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir