League of Legends League of Legends Haberleri

Bvoy, Flamengo eSports bünyesine katıldı

2020 Bahar Mevsimi boyunca LEC takımlarından Misfits Gaming bünyesinde mücadele eden nişancı Bvoy, CBLoL ekiplerinden Flamengo eSports’a transfer oldu.

Transfer dönemi tüm League of Legends arenasını kasıp kavurmaya devam ediyor. Ülkemizden ve majör liglerden gelen transfer haberleri tüm espor severler tarafından konuşulmaya devam ederken Brezilya’dan bir takım, bünyesine kattığı oyuncu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz mevsimi Misfits Gaming’in bünyesinde tamamlayan Koreli nişancı Ju “Bvoy” Yeong-hoon, Flamengo eSports’a transfer oldu.

Bvoy, 2016’da, Kore’de başladığı profesyonel oyunculuk kariyerini bir süre boyunca Çin’de devam ettirip kısa bir Latin Amerika macerasından sonra yönünü Avrupa’ya çevirmişti. 2020 Bahar Mevsimi boyunca LEC takımı Misfits Gaming’in formasını giyen oyuncu, ligi beşinci sırada bitirmişti. Geçtiğimiz günlerde Misfits Gaming’in, Team Solo Mid’den ayrılan Kobbe ile anlaşmasının ardından Bvoy’un takım ile ilişiği kesilmişti. Birçok izleyici şaşırtarak Brezilya’nın yolunu tutan nişancının son takımı Flamengo eSports oldu.

Brezilya takımlarından Flamengo eSports, geçtiğimiz mevsimin lig aşamasını Vivo Keyd’in arkasında, ikinci olarak bitirmişti. Playoff aşamasında ise finale kadar yükselmeyi başarmış fakat finalde KaBuM! e-Sports’a yenilerek şampiyonluk fırsatını elinden kaçırmıştı. 2018 senesinden beri CBLoL’de mücadele eden espor takımı, eski nişancıları Absolut ile olan sözleşmelerini henüz feshetmedi. Brezilyalı nişancının takım ile olan sözleşmesi Ocak’ın 15’inde son bulacak.

CBLoL 2020 İkinci Bölüm, Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi ile aynı gün, 6 Haziran’da başlayacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir