League of Legends League of Legends Haberleri

Caps, MSI 2019 Final MVP’si seçildi

LEC temsilcisi G2’nun orta koridoru Caps, harika performansıyla MSI 2019 Finali MVP’si seçildi.

Dark Passage’dan Avrupa’ya transfer olduğu günden beri “Baby Faker” adıyla tanınan Caps turnuvada takımının en önemli parçası oldu. Dünyanın en iyi orta koridorlarına karşı mücadele eden oyuncu harika performanslar sergiledi. Fnatic dönemide ligdeki en büyük rakiplerinden Perkz, Caps’in takıma katılmasıyla nişancı rolüne geçmişti. Baby Faker ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu sezon genelinde gösterdi. MSI 2019 Finali’nde de harika oynayan orta koridor MVP seçildi.

Caps, espor kariyerine 2015 yılında Enigma Esports’la başladı. Ardından Mousesports ve Nerv formaları giyen Danimarkalı ülkemize geldi. Caps, Dark Passage formasıyla sadece playofflarda forma giydi ve inanılmaz bir performans sergiledi. Birçok taraftara göre Caps olmasaydı o mevsim şampiyon SuperMassive olacaktı. Bu performansı LEC’nin en büyük ekiplerinden Fnatic’in ilgisini çekti ve oyuncu LEC’nin yolunu tuttu.

Fnatic’le Worlds finali göre orta koridor takımla geçirdiği 2 senenin ardından G2’ya transfer oldu. G2 geçtğimiz mevsim LEC’yi şampiyon olarak tamamladı ve MSI 2019’un yolunu tuttu. Grubu 3. sırada bitiren ekip yarı finalde SKT’yi, finalde ise Team Liquid’i mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Caps turnuva genelinde üst düzey bir performans sergiledi.

MSI 2019 Finali’nde LCS ve LEC kozlarını paylaştı. G2 takım olarak dominant bir oyun sergilese de Caps’in muazzam performansı takıma kupayı getirtti. Bakalım gelecek mevsim Caps’in performansı nasıl olacak ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir