League of Legends League of Legends Haberleri

CBLOL 2017 Yaz Mevsimi 1. hafta

Wildcard turnuvalarındaki ezeli rakibimiz Brezilya Ligi CBLoL’de bu mevsim gene heyecan hat safhada. RED Canids’in rakiplerine oranla bir adım öne çıkması beklenirken, orta sıralar ise tam bir cadı kazanına dönüşecek, playoff yarışı kızışacak. Sadece yedi hafta süren ve sürpriz kayıpların telafisi olmayan Brezilya Ligi’nin ilk haftasını sizler için değerlendirdik.

RED Canids 2-0 paiN Gaming

Haftanın ilk karşılaşmasında son şampiyon RED Canids, paiN Gaming’i 2-0 ile rahat geçti. Kendi seyircisi önünde oynanan MSI’a daha ilk turda veda ederek hayal kırıklığı yaratan RED Canids, üzerindeki ölü toprağı atmış gibi görünüyor. nappon ve brTT RX, üstün oyunlarıyla ligin en iyileri olduklarını bir kez daha kanıtlarken; RED Canids şampiyon ünvanını kolay kolay bırakmayacağının sinyalini ilk haftadan verdi.

paiN Gaming için ise enseyi hemen karartmaya gerek yok. Yeni ormancısı Tay ile belli bir aşamaya kadar RED Canids’e diş geçirmeyi başaran takım, gelecek haftalar için aydınlık bir tablo çizdi. Hele ki INTZ ve Keyd Stars’ın ilk haftaki korkunç performanslarını göz önüne getirirsek, paiN Gaming’in bu haftaki mağlubiyete çok da üzülmediğini söyleyebiliriz.

INTZ 2-0 CNB e-Sports

INTZ-CNB serisi, Brezilya liginin seviyesini sorgulatan iki karşılaşmaya sahne oldu. Sadece skora yönelik oynayan, objektif kontrolünden bihaber olan CNB e-Sports, üç puanı rakibine altın tepside hediye etti. Ekip koridor safhasındaki oyunlarıyla beğeni toplasa da makro oyunda tamamen sınıfta kaldılar. CNB eğer ki playoff yarışında yer almak istiyorsa bir an önce Baron ve Ejder pitlerinin yerini öğrenmesi lazım.

Öte yandan INTZ, kazandığı üç puanın sarhoşluğuna fazla kapılmasa iyi olacak. CNB’nin olağan üstü hataları, korkunç kararları olmasa bugün INTZ’in bir galibiyetinden söz edemezdik. Bu galibiyet INTZ’in eksikliklerinin sadece üstünü örttü. Yang ve Revolta’nın ayrılışından sonra takım hâlâ rakipleri Keyd Stars ve RED Canids’in bir kaç adım gerisinde. INTZ’in eski güzel günlerine dönmek için düzeltmesi gereken çok fazla yanlışı var.

Keyd Stars 0-2 Team oNe

Keys Stars, CBLOL’ün en büyük hayal kırıklığı olmaya devam ediyor. Wildcard’ın gediklileri, son Dünya Şampiyonası’nda boy göstermiş Yang ve Revolta ikilisini geçtiğimiz mevsim kadrosuna katan Keyd Stars; mevsim finalini RED Canids’e kaybederek sezonu buruk kapatmıştı. Kötü gidişat yeni mevsime de sarktı ve takım güçsüz rakibi karşısında şok bir mağlubiyet aldı.

Peki Team oNe’ın bu performansı bir şans mıydı? Yoksa takım tüm otoriteleri şaşırtarak üst sıralardaki yarışa ortak mı olacak? Bu sorular gelecek haftalarda cevap bulacak. Eğer ki bir istikrar sağlayabilirlerse Team oNe’ı playofflarda görmemiz hiç de sürpriz olmayacak. Takım ormancısı 18 yaşındaki 4LaN ise kesinlikle takip edilmeye değer bir yetenek olduğunu kanıtladı.

T-Show 0-2 ProGaming

Ligin iki yeni ekibinin kozlarını paylaştığı seride ProGaming üstünlüğünü baştan sona hissettirdi. T-Show’un kadrosunun lig için yeterli olup olmadığı tartışması çoktan başlamışken, ProGaming’in akıbeti diğer ekipler ile çıkacağı seriler sonrası belli olacak. Son sıradaki takımın direkt küme düştüğü CBLOL’de ProGaming, yerini korumak için çok değerli bir galibiyet aldı demek yanlış olmaz.


CBLOL 2017 Yaz Mevsimi’nde 2. hafta karşılaşmaları ise şu şekilde:

  • 10 Haziran 19:00 Keyd Stars – CNB e-Sports
  • 10 Haziran 21:00 INTZ – Team oNe
  • 11 Haziran 19:00 T Show – paiN Gaming
  • 11 Haziran 21:00 Pro Gaming – RED Canids

2 Comments

  • Cem Özdemir 10 Haziran 2017

    Haklısınız, düzelttik. :)

  • . 10 Haziran 2017

    Bir haber değil, bihaber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir