League of Legends League of Legends Haberleri

CBLOL’de şampiyon INTZ oldu

Finalde Flamengo Esports’u 3-2 ile geçen INTZ, CBLOL şampiyonu olup MSI biletini kaptı.

Bu sene CBLOL’de normal sezonu Flamengo Esports ezici bir üstünlükle lider bitirdi. Takım çıktığı 21 maçta sadece 1 yenilgi aldı. Normal sezonu domine eden ekip playoff yarı finalinde CNB Esports’u 3-0 ile rahatça geçse de eski şampiyon INTZ’e diş geçiremedi. Önce yarı finalde Redemption POA’yı 3-2 yenen INTZ finalde de Flamengo Esports’a karşı sürpriz bir galibiyet alarak kupayı kaldırdı.

Mevsim başında üst koridor ve destek pozisyonlarında değişikliğe giden Flamengo Esports, Robo ve Luci’yi kadrosuna kattı. Bölgenin en tanınan oyuncularından Brtt’yi de bünyesinde bulunduran ekip bir hayli iddialı bir kadro kurdu. Oraganizasyon bu yatırımların karşılığını normal sezonda almayı başardı. INTZ tarafı ise kadro yelpazesini geniş tutarak derinliği korudu. Normal sezonu ikinci sırada bitiren INTZ, 13 galibiyet ve 8 mağlubiyet gördü.

Seride ilk maç adeta kaosla başladı ve henüz ilk seviyede yapılan savaştan ilk kanı çıkaran taraf Flamengo Esports oldu. Maçın geneline baktığımızda Brtt ve Goku’nun dominant performansları akılda kalan nokta oldu. İkinci maçta ise Envy, Ryze seçimiyle serinin kolayca bitmeyeceğini gösterdi. INTZ ikinci maçın sonunda durumu eşitlese de üçüncü maçta Envy’nin tüm çabalarına rağmen Flamengo Esports galip gelmeyi başardı.

Dördüncü maç ile birlikte seriye tekrardan denge geldi. Envy, bu sefer Leblanc seçimiyle takımını seride tutmayı başardı. Son maçta da harika bir Ahri oyunu sergileyen isim mükemmel oynadığı serinin ardından şampiyon olmayı başardı.

INTZ, MSI’da temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin potansiyel rakipleri arasında yer alıyor. Bakalım Brezilya temsilcisi uluslararası turnuvada neler yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir