League of Legends League of Legends Haberleri

Chevrolet, Invictus Gaming’e sponsor oldu

Kuzey Amerika merkezli otomobil firması Chevrolet, LPL ekiplerinden Invictus Gaming’le sponsorluk anlaşması imzaladı.

Son yıllarda esporun merkezi bölgelerinden biri olmayı başaran Çin, sektöre girmek isteyen yatırımcılar için çalınacak ilk kapılardan bir tanesi olarak görülüyor. Özellikle Kuzey Amerika ve Çin ekiplerinin aldığı yatırımlar gün geçtikçe artıyor. Sektöre ve teknolojiye gösterilen ilgi bu iki bölgede bir hayli fazla. Bu sayede yatırımcıların en gözde bölgeleri de bu ikisi diyebiliriz. Son Worlds şampiyonu Invictus Gaming, Çin’in en ünlü takımlarından bir tanesi. Bunu fırsat bilen Kuzey Amerika merkezli otomobil firması Chevrolet, IG’ye sponsor olarak sektöre giriş yapma kararı aldı.

1911’de kurulan Chevrolet uzun süredir General Motors’un altında çalışmalarını sürdürüyor. Buick, Cadillac ve GMC gibi otomobil üreticilerinin sahibi olan General Motors sektörünün en eskilerinden. Chevrolet’nin IG’ye sponsorluğu LPL’deki ilk otomobil firması anlaşması değil. Mercedes-Benz geçtiğimiz yıldan beri RNG’nin ana sponsorlarından biri olarak sektörde varlığını sürdürüyor. Chevrolet bu anlaşmanın ardından LPL’e yatırım yapan ikinci otomobil firması oldu.

Invictus Gaming geçtiğimiz mevsimi kasıp kavurdu desek yanlış olmaz. LPL’de muazzam bir performans gösteren ekip bu oyununa Worlds’de de devam etti. Çoğu yorumcu tarafından yenilmez olarak görülen ekip Worlds 2018 Finali’nde Fnatic’i 3-0’la geçerek kupaya uzandı. Takım bu mevsime kötü bir başlangıç yapmış olsa da hala şampiyonluk adaylarından biri.

Bu anlaşmanın yapıldığı bir süre önceden bilinse de resmi açıklama yeni yapıldı. Detaylar tam olarak paylaşılmadı ancak IG oyuncuları Chevrolet’nin yeni arabasının tanıtım filminde rol aldı. Aynı zamanda takımın formasının üstünde firmanın logosu yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir