League of Legends

Chiefs Esports Club, Marvel ile sponsorluk anlaşması yaptı

Avustralyalı espor organizasyonu Chiefs Esports Club, sinema ve çizgi roman devi Marvel ile 2 yıllık sponsorluk sözleşmesi imzaladı.

Marvel daha önce LCS ekiplerinden Team Liquid ile de anlaşmıştı. Şimdi de Avustralyalı kulüple anlaşan Marvel, aynı Team Liquid sponsorluğu gibi kulübün oyuncularının Marvel’ın popüler karakterlerinin bulunduğu ürünler kullanmasına izin verecek.

Chiefs Esports Club’un CEO’su Nick Bobir: “Bulunduğumuz bölge itibariyle bu anlaşma video oyunları ve espor adına piyasada neler yapılabileceğini gösteren, ayrıca önümüzdeki video oyunları ve espor organizasyonları için de önemli bir etki bırakacak olan tarihi bir anlaşmadır. Chiefs Esports olarak hepimiz bu eşsiz deneyimleri sağlayarak yeni nesil oyuncular ve espor fanlarını memnun etmek istiyoruz. Bölgemizdeki espor sektörü için çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Chiefs Esports Club ayrıca bu ayın başlarında Bond Üniversitesi ile de üç yıllık ortaklık sözleşmesi imzalamıştı. Organizasyonun resmi eğitim partneri olan Bond Üniversitesi ile birlikte Chiefs, Avustralya’daki yerli espor endüstrisini geliştirmeyi amaçlamıştı.

Team Liquid Marvel anlaşması sonucunda ise Team Liquid, Örümcek Adam, Kaptan Amerika, Demir Adam ve Yenilmezler figürlerinden ilham alan giysi tasarımları yapıp kullanmış ve satmıştı.

Espor sektörünün büyümesine en büyük katkıda bulunanlar tabii ki de takımlarla sponsorluk anlaşmaları imzalayan dev markalar. Marvel’ın bu sponsorluğuyla birlikte Avustralya’daki espor sektöründe şüphesiz bir büyüme ve artış görülecektir. Umarız bu sponsorlukların arkası kesilmez ve ortak tutkumuz olan espor büyümeye devam eder.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir