League of Legends

Çin’in son Dünya Şampiyonası biletini EDG aldı

Riot Games

Çin’in son Dünya Şampiyonası temsilcisi EDG oldu. Takım gauntlet finalinde rakibi Rogue Warriors’ı 3-1’le geçmeyi başardı.

İlk maçta DoinB’nin 5. dakikada yakalanmasıyla öne geçen Scout, koridorda üstünlüğü yakaladı. Flawless’ın alt koridora yaptığı başarılı baskına 3 dakika sonrasında 4 kişi toplanıp başarılı bir karşılık veren EDG altın farkını erken oyunda 2000 civarına getirmeyi başardı. Buna rağmen RW ileriki dakikalarda rakibini hatalarını çok iyi değerlendirdi ve maçta öne geçmeyi başardı. Bu süreçte rakip oyuncuları ormanda yakalayıp doğru rotasyonları yaparak 2000 altın öne geçti. RW Alamet pitinde kazandığı savaşla ejderi hanesine yazdırdı. Rakibinin hatalarını değerlendirmeye devam eden RW, rakip ormanda kazandığı savaşla rahat bir şekilde Baron’u katletti. Güçlendirilmiş minyonlarla orta koridordan ittirmeye devam eden Rogue Warriors maçı kazanmayı başardı.

İkinci maça geçtiğimizde bambaşka bir EDG izledik diyebiliriz. Ray 5. dakikada ilk kanı verse de hemen 2 dakika ardından orta koridora 3 kişilik yapılan baskınla DoinB’yi katletmeyi başardılar. Bu skordan sonra orta koridordaki minyon farkı 20’den 30 civarına çıktı. Rakibinin ilk maçta yaptığını bu sefer EDG  uyguladı ve ormanda yakalananları katletmeyi başardı. EDG 3 ve 4 kişilik baskınlarıyla oyunu neredeyse kopardı. Rakibinin hatalarını doğru şekilde değerlendirmeye devam eden EDG’de özellikle Scout, Azir’le parladı. Maçın sonuna gelirken üst koridorda rakibini oyalayan Ray, Haro’nun “backdoor” yapması için pencereyi yarattı ve seride durumu 1-1’e gitmeyi başardılar.

İkinci maça göre biraz daha ortada giden üçüncü mücadele Flawless’ın 3. dakikada rakip ormanda yakalanmasıyla başladı. Alt koridorda yapılan savaşı önde götüren EDG, Flawless’ın savaşa katılmasıyla 1 skor verdi ve durum yine eşitlenmiş oldu. 8. dakikada Flawless’ın yine rakip ormanda mavi güçlendirme için ısrarcı olmasıyla 3 skor veren RW bir kez daha geriye düştü. Karşılıklı baskınlar ve skorlarla geçen ileriki dakikalarda EDG uzun bir süre 2000 altın farkını korumayı başardı. 22. dakikada kazandığı savaşla Baron’a girmek isteyen RW, Haro’nun üçte üçüne karşılık veremedi ve sadece Mouse hayatta kaldı. Haro’nun yakalanamsıyla bir kez daha Baron kararı alan RW yine EDG’nin pozisyonu çok iyi oynamasıyla 3 skor vermekten kurtulamadı ama bu sefer güçlendirmeyi almayı başardı. 35. dakikada yapılan savaşı kazanan EDG, seride 2-1 öne geçmeyi başardı.

Son maçta ise Flawless’ın agresif oyunu devam etti. Erken bir baskınla alt koridorunu öne geçirmek istedi ama ışınlan ve Haro’nun harika zamanlamasıyla bir anda 4 kişi olan EDG 2 skor çıkarmayı başardı. Alt koridorda bir hareketlilik daha yaşandı ama Haro yine doğru zaman doğru yerde olarak 1 skor daha kazandırmayı başardı. Haro neredeyse sürekli Flawless’ın 1 adım önündeydi. İki takımın da daha çok objektiflere yöneldiği kısıma geçtiğimizde Ray ve Smlz karşılıklı olarak yakalanarak birer skor verdi. 25. dakikada üst koridorda yapılan savaştan 4 skor almayı başaran takım, Baron’u hanesine yazdırdı. Güçlendirilmiş minyonlarla 4 kule almayı başaran EDG altın farkını 3000 civarına çıkardı. Haro, Lee Sin’le harika inseclerine devam etti SMLZ’yi takımına atmayı başardı ve 4 skor daha aldılar. Böylelikle orta koridor inhibitörü de düşmüş oldu. Alt koridorda başlayan savaşı rakip üsse kadar götüren takım rakiplerini katledip seriyi 3-1 kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.