League of Legends

Cinkrof ve Tabbz, Origen’den ayrıldı

flickr.com/lolesports

EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’nin hayal kırıklığı olan Origen’de orman ile nişancı rollerindeki oyuncuları Cinkrof ve Tabbz, organizasyondan ayrıldıklarını açıkladı. 

2015 Yaz Mevsimi’nde EU LCS’e yükselen Origen, Avrupa’nın yükselen yıldızı olmuş ve bu yıl Worlds’e gitme fırsatı kazanmıştı. xPeke, Soaz ve Amazing gibi tecrübeli oyuncuların yanı sıra şu anda G2’da mücadele eden Zven ve Mithy’yi de kadrosunda bulunduran takım, Worlds’de sürpriz bir performans sergilemiş ve Yarı Final’e kadar yükselmeyi başarmıştı. Ne yazık ki ekibin performansı turnuva bittikten sonra düşmeye başlamıştı. Peri masalı geçtiğimiz ay bitti ve orjinal kadrodan hiç kimsenin kalmadığı ekip EU LCS’ten düştü.

Ayrılan oyuncuların yerini dolduramayan xPeke, yönetim açısından beraber çalıştığı tüm oyuncular tarafından eleştirildi. Oyuncuların yaşadığı evdeki problemler, internet sıkıntıları ve xPeke’nin maddi anlamdaki yetersizliği, Origen’in düşmesindeki en büyük nedenlerdi. Takım 2017 Bahar Mevsimi rekoru ile gelmiş geçmiş en kötü takım ünvanını elde etti. OG ile mevsim başından bu yana performans gösteren Tabbz ise dün itibariyle organizasyon ile herhangi bir bağının kalmadığını ve takım aradığını duyurdu.

Avrupa’nın en yetenekli nişancılarından birisi olarak gösterilen fakat 2014’teki Alliance’tan sonra dikiş tutturamayan Tabbz’in yanı sıra OG’ye mevsimin sonunda transfer olan Cinkrof da tıpkı takım arkadaşı gibi Origen’den ayrıldığını duyurdu. Tabbz’in kendisine takım bulması oldukça zor olacaktır. Fakat İspanya Ligi’nde kendisini kanıtlayan ve OG’de de takımın en iyisi olarak gösterilen Cinkrof’u önümüzdeki mevsim LCS’te ya da CS’de izleme şansımız yüksek.

Batan gemiden oyuncuların ayrılması başlamasına rağmen henüz Origen’in geleceği belirsiz. Birçok söylenti xPeke’nin takımı satacağı yönünde olsa da organizasyonun geleceği hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.