League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Çinli taraftarlar Worlds 2017 Final biletlerini yırtıyor

League of Legends için yılın en önemli karşılaşmasına artık sayılı günler kaldı. İki devi bir kez daha karşı karşıya getirecek Worlds 2017 finali öncesinde, ev sahibi ülkenin taraftarları Kore finaline tepki gösterdi.

Aslında League of Legends topluluğunun büyük bölümü artık bu devrin kapanmasını ve Kore dışından takımların da Worlds sahnesinde başarıya ulaşmasını istiyor. Elbette oynadıkları mükemmel oyunla buraya gelen SK Telecom T1 ve Samsung Galaxy’nin bir suçu yok ama farklılık beklentisinin 2017 finali için kendini biraz daha gösterdiğini söylersek yanılmış olmayız.

İlk kez Dünya Şampiyonası’na evsahipliği yapan Çin de, üç temsilcisi Royal Never Give Up, Edward Gaming ve Team WE ile turnuvaya iddialı girmişti. Taraftarların desteğiyle RNG ve Team WE çeyrek finale yükseldi ve sırasıyla Fnatic ve Cloud9 ile eşleşti. İki Çin takımı da rakiplerini eleyip yarı finale yükselirken ve SKT daha önce olmadığı kadar fazla zayıflık gösterirken, Çinli taraftarların heyecanı da katlandı.

Ancak yarı finaller ev sahibi ülkenin istediği gibi gitmedi. RNG müthiş bir performansla SKT karşısında 2-1 öne geçmesine rağmen efsanenin geri dönüşüne engel olmadı ve turnuvaya veda etti. Play-In aşamasından Worlds 2017’ye dahil olan Team WE de, 1907 Fenerbahçe’nin grubundan gelen Samsung Galaxy karşısında direnemedi ve finale iki Kore takımının adı yazıldı.

Olaylar da tam olarak bundan sonra patlak verdi. Büyük finale bir takım gönderemeyen Çinli taraftarlar öfke ve üzüntü yaşarken, bir tanesi durumu abarttı. Akshon Esports’un çevirisine göre WE’nin SSG karşısında sergilediği zayıf performansın ardından çileden çıkan bir taraftar, çoğunluğu 1. sınıf VIP bilet olmak üzere toplamda 125,000 $ değerinde final bileti satın aldı. Ardından biletleri birer birer yırtmaya başlayan Çinli, görsellerle birlikte düşüncelerini de ülkeye özel sosyal ağlarda paylaştı. Öfkesini ifade etmek için böyle bir şey yaptığı belirtilen taraftarın aynı zamanda diğer Çinlilerin de finale gitmesini engellemek istediği ortada.

Henüz resmi bir bilgi olmasa da Riot Games’in bu biletler konusunda devreye girmesi ve finali izlemek isteyen taraftarları mağdur etmemesi bekleniyor. Worlds 2017’de SKT-SSG finali 4 Kasım Cumartesi 10:00’da başlayacak.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir