League of Legends League of Legends Haberleri

Clash ertelendi, RURF aktif hale geldi

Oyun içi turnuva etkinliği Clash, başlamasına kısa bir süre kala yaşanan bir problem nedeniyle ertelenince, oyuncuların en sevdiği oyun modlarından RURF aktif hale getirildi.

Yılbaşında oyun içi turnuva modunun aktif hale getirileceğini duyuran Riot Games, geçtiğimiz Nisan ayında Clash’i Kuzey Amerika sunucusunda teste almıştı. Bilindiği gibi Clash modu yalnızca istemci üzerinden kullanılabilecek, her hafta sonu aktif olacak turnuvaya oyuncular 5 kişilik takım kurarak dahil olabilecekti. Turnuvaya katılmak için gerekli olan biletin ise mavi öz, Riot puanı ya da oyun içi görevler ile elde edilebileceği belirtilmişti. Turnuvada başarı gösteren takımların ise yeniden bilet satın almaya gerek kalmadan diğer turnuvalara katılabileceği müjdesi verilmişti.

Oyuna eklenen görev ile dört dereceli esnek maç galibiyeti oyunculara bir clash bileti veriyor. Normal şartlarda dün başlaması gereken etkinlik, aktif hale gelmemişti. Konuyla ilgili duyuru yapan Riot Games, etkinliğin bir gün ertelendiğini duyurmuştu. Ancak görünen o ki problemler halen çözülemedi ve Clash’in oyuna eklenme süresi uzadı. Hayal kırıklığına uğrattığı oyuncuları yeniden mutlu etmek isteyen şirket, bu hafta sonu için RURF oyun modunu aktif hale getirdi. Clash’in ise ne zaman geleceği henüz belli değil.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir