League of Legends League of Legends Haberleri

CLG, LCS’te yarı finale yükselmeyi başardı

Çeyrek finalde OpTic Gaming’i 3-0 ile rahatça geçen CLG, LCS Yaz Mevsimi’nde yarı finale yükseldi.

1907 Fenerbahçe Spor ile inanılmaz bir çıkış yakalayan Ruin’i kadrosuna katan CLG eski günlerine dönmeye çalışıyor. Aphromoo’lu dönemlerinde harika işler başaran ekip yeni kadrosuyla bunu başarmaya çok yakın. LCS’te normal sezonu 3. sırada bitiren ekip çeyrek final eşleşmesinde OpTic Gaming’gle karşılaştı. Rahat bir seri oynayan CLG 3-0’lık skorun ardından yarı finale yükseldi.

İlk maç, OpTic Gaming adına adeta bir hayal kırıklığı oldu. Mücadeleyi uzun bir süre önde götüren ekip özellikle Arrow’un üst üste yaptığı hataların ardından maçı son anda kaybetti. Koreli nişancı ismine yakışmayacak hatalar yaptı desek yanlış olmaz. İkinci maçta ise daha iyi bir oyun oynayan Counter Logic Gaming, Ruin ve PowerofEvil’ın önderliğinde galibiyete uzandı. Stixxay’in harika Varus performansının da hakkını vermek gerek.

Serinin son maçına büyük bir moral ve momentumla giren CLG hızlı bir başlangıç yaptı. Aradaki farkı kısa sürede açmayı başaran ekip hem maçı hem de seriyi kazanmayı bildi. Caitlyn-Morgana alt koridorunu iyi kullanan Counter Logic Gaming, Wiggily’nin de yardımlarıyla kolay bir oyun geçirdi. CLG tarafında göze çarpan en büyük etken, seri boyunca takım oyununu bozmamaları oldu. Ekip bu sayede birçok savaşı kazanarak üstünlük sağladı.

Bu sonucun ardından yarı final eşleşmeleri de kesinleşti. Team Liquid-Clutch Gaming ve Cloud9-CLG mücadeleleri 18 Ağustos tarihinde başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir