League of Legends League of Legends Haberleri

CLG, LCS Yaz Mevsimi’ni 3. sırada tamamladı

Üçüncülük maçında Clutch Gaming’i 3-2 ile geçen CLG, LCS Yaz Mevsimi’ni 3. sırada tamamladı.

Mevsim başında 1907 Fenerbahçe Espor oyuncusu Ruin’i renklerine bağlayan CLG eski başarılı günlerine dönmek için önemli bir adım attı. Geri kalan oyuncularını tutmayı başaran ekip, Biofrost’un da ekstra performansıyla normal sezonu 3. sırada tamamladı. Play-off çeyrek finalinde OpTiC Gaming’i 3-0’la geçen Counter Logic Gaming yarı finalde Cloud9’a 3-1 kaybederek final şansını yitirdi. Üçüncülük karşılaşmasında Clutch Gaming’i 2-0’dan geri gelerek 3-2 ile geçen CLG, LCS Yaz Mevsimi’ni 3. sırada tamamladı.

1. Maç

Wiggily orta koridora yaptığı erken baskınla ilk kanı takımına kazandırdı. Clutch Gaming oyuncuları pozisyona çok iyi kapanarak dönüş skorunu almayı başardı. Huni, koridorda Ruin’e zor anlar yaşattı. CG neredeyse her savaşa en az 3 kişi kapandı ve bu sayede görevleri çok daha kolay yapabildiler. CLG uzun süre cevap veremedi ve hata yapmaya devam etti. Bu avantajı iyi kullanan Clutch Gaming serinin ilk maçını kazandı.

2. Maç

Alt koridor ikiye ikisini iyi oynayan Clutch Gaming ilk kanı almayı başardı. CG ormancısı Lira ve destek Vulcan beraber yaptıkları harita rotasyonlarıyla erken oyuna büyük etki etti. Wiggily ve Biofrost ikilisi ise bu yönden sınıfta kaldı diyebiliriz. Koridorları kazanan Clutch Gaming objektifleri de hanesine yazdırdı. Lira’nın çok güçlü Gragas’ını iyi kullanan ekip geç oyuna büyük avantajla girdi. Bu sayede savaşları da kazanan CG, 29 dakikanın ardından galibiyete uzandı ve seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Lira, üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı aldı. Kaotik savaşların ardından eşitlik bozulmadı, iki takım da neredeyse eşit ilerledi. Clutch doğru hamleleri yapsa da CLG takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf oldu. Huni kötü bir performans sergiledi. Baron’u alan Counter Logic Gaming oyununu kilidini açarak aradaki farkı açtı. Ekip mücadeleyi 34 dakikada kazandı ve seride durum 2-1’e geldi.

4. Maç

Ruin’i yakalamayı başaran Damonte ilk kanın sahibi oldu. Erken oyunu önde getiren taraf yine Clutch Gaming oldu. CLG ise doğru baskınlarla yan koridorlarını öne geçirmeye çalıştı. Huni yine kötü bir performans sergiledi. Rakip hataları iyi değerlendiren Counter Logic Gaming ejderleri ve kuleleri düşürdü. Mücadele bir süre daha sakin ilerlese de orta koridordaki savaşı kazanan CLG minyonları ittirip inhibitör almayı başardı. Son savaşı da kazanan ekip mücadeleyi bitirip seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Üst koridora 3 kişilik bir baskın yapan CLG ilk kanı 4. dakikada almayı başardı. Counter Logic Gaming, Ahri-Poppy ikilisinin combo’sunu çok iyi kullandı ve bu sayede rakip hataları iyi değerlendirdi. Erken oyun tamamen tek taraflı geçti. Clutch Gaming ilk skorunu 25. dakikada alabildi. Dominant bir performans sergileyen CLG mücadeleyi kazanarak seriyi bitirdi ve üçüncü olmayı başardı.

LCS’te şampiyon bu gece oynanacak Team Liquid-Cloud9 maçının ardından belli olacak. Bakalım hangi takım Worlds’e direkt olarak katılma hakkı kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir