League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, 2018 Yaz Mevsimi’ne Goldenglue, Keith ve Zeyzal ile başlayacak

NA LCS’in başarılı takımlarından Cloud9, 2018 Yaz Mevsimi’ne sürpriz değişiklikler ile başlıyor. Takım, as kadrodaki Jensen, Sneaky ve Smoothie’yi yedeğe çekerken mevsime Akademi takımındaki Goldenglue, Keith ve Zeyzal ile başlayacak. 

2013’ten bu yana LCS’te mücadele eden Cloud9, NA LCS’te birçok başarı elde etti. 2015’in ortasına kadar ligi kasıp kavuran ve efsanevi Balls-Meteos-Hai-Sneaky-Lemonnation kadrosuyla Worlds’te çeyrek finale kadar yükselen ekip, istikrarlı bir şekilde ligde başarılı olmayı başardı. Geçtiğimiz yılı hayal kırıklığı ile kapatan takım, franchise sistemine geçen ligdeki ilk mevsiminde kadrosunu tam olarak oturtmaya çalışıyor. Üst koridordaki Impact ile yollarını ayırdıktan sonra genç yetenek Licorice’ı takıma katan C9, ormanda da ligin en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilen Contractz ile yollarını ayırarak Svenskeren’i transfer etmişti.

Takımın geri kalanı aynı kalmasına rağmen C9’ın sinerji problemleri yaşadığını gördük. Ligin sonlarına kadar üst sıralarda kalmayı başaran takım ne yazık ki çeyrek finalde Team Liquid’e 3-0 yenilmişti. Şimdi takım, yaptığı duyuru ile mevsime yeni bir kadro ile başlangıç yapacağını açıkladı.

Orta koridorda Goldenglue, alt koridorda ise Keith-Zeyzal ikilisiyle karşılaşmalara çıkacak olan C9’ın bu kararı neden aldığı büyük bir merak konusu. Koç Reapered, bu kararın arkasında Akademi oyuncularının çok sık bir şekilde çalışması ve şansı hak ettiği olduğunu söylese de birçok C9 hayranı farklı sebepler de arıyor. Akla gelen bir diğer şey ise bu kaotik metada Akademi oyuncularının farklı stratejiler hazırlamış olabileceği ihtimali. Her halükarda Goldenglue, Keith ve Zeyzal’ın C9 forması altındaki ilk LCS karşılaşmalarında nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir