League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, 6. haftada play-off’lara kalmayı garantiledi

LCS’e fırtına gibi başlayan Cloud9, oynadığı 12 maçı da kazanarak 6. haftada play-off’lara katılmayı garantiledi.

2020 sezonu Cloud9 için rüya gibi başladı. Kuzey Amerika’nın köklü organizasyonu tarihinin en iyi sezonlarından birini yaşıyor. Sneaky’nin olaylı ayrılışı, kağıt üstünde eleştirilen alt koridor derken herkesi şaşırtan bir performans sergileniyor. Tek başına zirvede yer alan C9, geçtiğimiz haftanın ilk gününde ek yakın takipçisi FlyQuest’i mağlup ederek play-off’lara katılmayı garantiledi. Tabii şu an takımın hedefi play-off’lara katılmaktan çok daha büyük gibi gözüküyor.

Ligin yarısından çoğu geride kaldı. C9 rakiplerinin tamamıyla karşılaştı ve birkaç tanesiyle rövanş maçına çıktı. Henüz devirebilen olmadı. Takımın eski oyuncusu Meteos geçtiğimiz günlerde bu başarının sebebinin takım uyumundan kaynaklandığını belirtmişti. Kazanabilecekleri hiçbir savaşı kaçırmayıp takımca hareket ettiklerini öne sürmüştü.

Sezon başında MVP Svenskeren, Zeyzal ve Smoothie’nin ayrılığıyla kısmen yeniden yapılanmaya gidildi. Ormancı pozisyonunda Blaber ile devam etme kararı alındı. Alt koridora ise büyük bir kumar oynandı desek yanlış olmaz. Emektar oyuncu Sneaky ile yollar ayrıldı ve geçtiğimiz sezonu pek de iyi geçirmeyen Zven ile anlaşıldı. C9, destek pozisyonu için ise Worlds tecrübeli Vulcan’ı transfer etti.

Licorice, Blaber, Nisqy, Zven ve Vulcan beşlisiyle beklentilerin çok ama çok üstüne çıkan ekip henüz mağlubiyet almadı. Oynanan 12 maçın tamamı galibiyetle sonuçlandı ve büyük bir çoğunluğu tek taraflı geçti desek yanlış olmaz. Nisqy’li C9’ın bu performansının nereye kadar böyle devam edeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir