League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, Gambit’i yenerek Worlds 2018’de gruplara kalmayı başardı

Nefes kesen bir beş maçlık seri sonucunda Gambit’i 3-2 yenen Cloud9, Worlds 2018’de Ön Eleme aşamasını kayıpsız tamamladı ve gruplara kalmayı başardı. 

Ön Eleme aşamasında grubunu mağlubiyet almadan tamamlayan Cloud9, Gambit karşısında ciddi anlamda zorlandı. Serinin ilk iki maçında çaylak ormancı Blaber ile oynayan C9, son üç maçta ise Svenskeren ile Vadi’ye indi. Svenskeren ve Diamondprox’un çok uzun bir zamandır karşı karşıya oynamadığını, tarihsel olarak baktığımızda Diamond’ın Sven’e net bir üstünlük kurduğunu ekleyelim.

İlk maçta güçlü bir alt koridor alan C9, Sneaky ve ormancısı Blaber’ın iyi performansıyla seride öne geçmeyi başardı. Fakat serinin kaderi, Gambit’in C9’ın alt koridoruyla başa çıkabilecek şampiyonlar almaya başladıktan sonra değişti. İkinci oyunda Varus ile Sneaky-Zeyzal alt koridorunu darmadağın eden GMB, durumu 1-1’e getirdi. Svenskeren’in girdiği üçüncü maçta ise veteran ormancıyla Jensen’in iyi oyunu Vadi’deydi. Üçüncü maçta yine Varus alan GMB’de bu sefer taşıyıcı rolünü LeBlanc ile Kira üstlendi ve durum 2-2’ye geldi.

Son maç oldukça gergin başladı. Orta koridora Ryze almasına rağmen mental açıdan iyi bir durumda olmadığı gözlemlenen Jensen’in Malzahar’a karşı pek bir şey yaptığını söylemek mümkün değil. Fakat tıpkı NA LCS’te olduğu gibi bu beşinci maçta da Cloud9’ı sırtlayan oyuncular çaylakları Zeyzal ve Licorice oldu. Özellikle Zeyzal, Alistar ile oyun yapmaktan çekinmeyerek cüretkar bir tarz ortaya koydu ve oyunun kazanmasında büyük bir rol oynadı. Zor da olsa Gambit’i eleyen Cloud9 böylelikle Worlds 2018’de gruplara kalmayı başardı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir