League of Legends

Cloud9, Lyon Gaming’i geçerek Worlds 2017’de gruplara kalmayı başardı

Riot Games

Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9, Lyon Gaming karşısında çekişmeli geçen seri sonrası rakibini 3-0 yendi ve Worlds 2017’de gruplara kaldı. C9, LYN’u 3-0 geçmesine rağmen Güney  Amerika temsilcisinin C9 karşısında oldukça iyi bir oyun ortaya koyduğunu, ikinci maçın 61 dakika sürdüğünü ekleyelim.

Grubundan birinci çıkarak Lyon Gaming ile eşleşen Cloud9, beklenildiği gibi seriyi 3-0 kazanmayı başardı. Grup aşamasında herhangi bir mağlubiyet almayan C9, zayıflık belirtileri göstermesine rağmen LYN karşısına çok daha iyi ve hazırlanmış bir şekilde çıktı. Lyon Gaming ise WildCard takımları arasında 1907 Fenerbahçe Espor ile beraber en güçlü iki ekipten birisi olarak gösteriliyordu. Takımın nişancısı WhiteLotus özellikle dikkat çekerken makro anlamında da LYN’un kötü olmadığını söyleyebiliriz.

Serinin ilk maçında erken oyunda skorlar alan LYN’a karşın C9 ise oyun ortasında takım halinde hareket ederek çatışmaları kazandı. Üst koridora odaklanan Lyon buradan avantaj elde etse ekibin alt koridoru yeterli katkıyı sağlayamadı. Sadece 24 dakika süren karşılaşmada ise LYN 2 skor ve 2 kule dışında hiçbir şey alamadı. Serinin ikinci karşılaşması ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Lyon Gaming rakibi ile dişe diş mücadele edebileceğini bu maçta gösterdi. Kompozisyon anlamında daha iyi olan Lyon, erken oyunu fazlasıyla aktif bir şekilde geçirdi ve C9’u reaktif bi oyun tarzı benimsemeye zorladı. Sonunda ise kazanan taraf iki tanklı kompozisyonu ile C9 oldu. Üçüncü maçın ise ilk maçın bir kopyası olduğunu söylemek gerekiyor. Bu defa çok daha tek taraflı geçen karşılaşmada yine Lyon 2 skor ve 2 kuleden başka bir şey elde edemedi ve C9 seriyi kazandı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.