League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, normal sezonun son maçına akademi kadrosuyla çıkacak

Normal sezonu ikinci sırada bitireceği kesinleşen Cloud9, Clutch Gaming karşısına akademi takımıyla çıkacak.

Dün FlyQuest’e karşı galibiyet alan takım normal sezonu ikinci bitirmeyi garantiledi. Rakip Clutch Gaming ise playofflara kalamayan takımlardan bir tanesi. Sıralamayı etkilemeyecek bu maça akademi takımıyla çıkacak olan Cloud9, oyuncularına LCS’te bir şans vermek istiyor. Kumo, Blaber, Goldenglue, Keith ve Diamond beşlisinden üç oyuncunun geçtiğimiz senelerden LCS tecrübesi bulunuyor. Hatta Blaber geçtiğimiz sezon Worlds bile görmüş bir oyuncu. Kumo ve Diamond ise kariyerlerinde ilk kez LCS sahnesinde maça çıkacak.

Cloud9 Akademi normal sezonu lider bitirmeyi başardı. Takım oynadığı 18 maçta 14 galibiyet 4 mağlubiyet alıp başarılı bir performans sergiledi. Playofflara direkt olarak yarı finalden başlayan ekip Team Liquid Akademi’yle eşleşti. Önümüzdeki hafta oynanacak mücadele öncesi oyuncuların LCS sahnesinde bir nevi antrenman yapması büyük bir şans.

Clutch Gaming’de ise yine Piglet orta koridor ve Cody Sun nişancı pozisyonunda boy gösterecek. Geçtiğimiz maçta da bu kadroyla mücadele eden takım TSM’e mağlup olmuştu. Clutch tarafında herhangi bir playoff iddiası bulunmasa da prestij olarak önemli bir mücadele onları bekliyor olacak.

Üçüncü sıradaki TSM kendi maçını kazanıp Cloud9 Clutch’a karşı kaybetse dahi 2 maçta da rakibine üstünlük kuran C9 ligi ikinci bitiriyor. Bu yüzden oyuncuların üstünde herhangi bir baskı yok. Sahne tecrübesi bulunan oyuncularla birlikte Cloud9 Akademi’nin neler yapacağını herkes merak ediyor. Bakalım ekip bu akşam bizlere nasıl bir performans izletecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir