League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, önüne geleni parçalıyor

LCS’in en köklü takımlarından Cloud9, kurulduğundan beri en dominant mevsimlerinden birisini geçiriyor.

League of Legends Amerika Ligi LCS’in geride bıraktığımız beşinci haftası itibariyle daha önce eşine pek rastlamadığımız bir istikrar görüyoruz Cloud9’dan. Oynadıkları on maçın tamamını kazanmayı başarırken istatikleri ile de göz doldurdular.

Cloud9, oynadığı tüm karşılaşmalarda ilk ejderi, ilk Baron’u ve ilk Kadim Ejder’i almayı başardı. Ayrıca takım olarak ortalama KDA istatistikleri o kadar yüksek ki arkalarından gelen takım ile aralarında iki kat kadar fark var.

Daha ayırt edici bir fark mı istiyorsunuz? Cloud9, oynadığı on maçın hiçbirinde orta koridordan tek kule bile vermedi.

Takımın bu üst düzey performansının mimarlarından birisi kuşkusuz orta koridorları Nisqy. Belçika doğumlu bir Türk olan Yasin “Nisqy” Dinçer oynadığı on oyunun yedisinde farklı şampiyonlar seçti. Bu geniş şampiyon havuzuna rağmen KDA oranı 9.64.

Ayrıca Zven’den bahsetmeden geçmek de olmaz. Danimarkalı nişancı bu mevsim resmen ölümsüzlüğünü ilan etti. On maç boyunca sadece üç kez ölerek 39.67 gibi ulaşılmazı zor bir KDA’ya ulaştı. Ölmeden o kadar uzun süre boyunca oynadı ki taraftarlar, Zven’i ilk kimin öldüreceğine dair iddiaya girmeye başladı.

Senenin başında güçlü gözükse dahi kimse Cloud9’dan böyle bir performans beklemiyordu. Hatta takımla özdeşleşmiş nişancıları Sneaky’yi yayıncı pozisyonuna getirip yerine Zven’i almaları bir çok kişinin tepkisini çekmişti.

Önümüzdeki hafta Cloud9 ile ligin ikinci sırasındaki takım FlyQuest karşılaşacak. Bakalım FlyQuest bu hanedanlığa son verebilecek mi?

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir