League of Legends

Cloud9 oyuncusu Hai Riot Games tarafından ceza aldı

Dünya Şampiyonası devam ederken yaşanan ilginç olaylar listesine bir yenisi daha eklendi. Cloud9’nın ormancısı ve takım kaptanı Hai, Riot Games tarafından para cezası aldı.

Paylaşılan detaylarda cezanın gerekçesi ise Fnatic – AHQ maçının ardından Huni ile birlikte görüşlerini paylaşan Febiven’e Hai’nin orta parmağını göstermesi oldu. Maçı kazanan Fnatic gruptan lider olarak çıkmış ve Febiven, sıradaki C9 – AHQ tie-breaker maçı için AHQ takımının yeneceğini düşündüğünü belirtmişti. Ayrıca Cloud9’nın oyun yapısının çok tahmin edilebilir olduğunu da söyleyen Febiven’in bu sözünün ardından kameralara yansıyan Hai oyuncuya orta parmağını göstererek alay etti. Oyuncunun bu hareketi ise sosyal medyada da büyük bir yankı uyandırmıştı. Konu ile alakalı ciddiyetini ortaya koyan Riot Games ise Hai’ye 500 Euro para cezası verdi. Cezanın ardından Hai’den ise herhangi bir açıklama veya yorum gelmedi. Fotoğrafta da görüldüğü gibi Cloud9 oyuncuları maç öncesi hazırlıklarını yaptığı sırada Hai, Febiven’e orta parmağını gösteriyor.

hai middle finger

Profesyonel oyunculara karşı bu tür olaylarda tavrını değiştirmeyen Riot Games hatırlayacağınız üzere yakın zamanda benzer bir cezayı da Forg1ven’a vermişti. Her ne kadar Forg1ven’a verilen ceza daha ağır olsa da profesyonel oyuncuların bu tür davranışlarda bulunması örnek bir davranış oluşturmuyor.

 

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.