League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, Team SoloMid’i yenerek Worlds 2018’e katılma hakkı kazandı

NA LCS bölgesele eleme turnuvasında finalde Team SoloMid ile karşılaşan Cloud9, rakibini 3-0 gibi net bir skorla yenerek Worlds 2018 biletini kaptı. 

C9’ın karmakarışık bir mevsim geçirdiğinden bahsetmek gerekiyor. 2018 Yaz Mevsimi başında kadro problemleri yaşayan ve bir türlü aranılan performansı yakalayamayan ekip, yedi kişilik rotasyonuyla ligin son sırasından istikrarlı bir şekilde kurtuldu ve Worlds’e katılmayı başardı. Takımın etkileyici bir gelişim göstermesinin altında yatan nedenlerin en önemlisi olan yedek oyuncular, Team SoloMid karşısında forma şansı bulmadı. Bunun yerine Blaber ve Jensen oldukça iyi bir performans sergileyerek 3-0’lık skorda önemli bir hak sahibi oldu.

Serinin ilk maçında TSM’in büyük bir üstünlüğü olmasına rağmen rakibinin tek bir hatasını kartopuna dönüştüren C9, üssüne hiç dönmeden minyonlarla orta koridoru itti ve hızlı bir galibiyet aldı. Serinin ikinci maçında ise neredeyse cevap verilemeyecek kadar iyi olan bir kompozisyonu vardı. TSM’in arka saflarına sızma konusunda harika işler çıkaran Hecarim, Nocturne, Galio, Kai’Sa ve Alistar şampiyonlarını tercih eden C9, takım savaşlarıyla maçı kazandı. Son maçta da üst koridor Hecarim’den vazgeçmeyen ekipte orta koridordaki Jensen’ın Ryze oyunlarıyla ormandaki Taliyah’ın kritik rotasyonları takıma Worlds biletini kazandırdı.

Team SoloMid ilk defa bir Dünya Şampiyonasını kaçırmış oldu. Cloud9 ise şampiyon olamamasına rağmen peri hikayesini mutlu bir şekilde sonlandırdı ve sıkı çalışmasıyla kadro derinliğini iyi kullanmasının ödülünü aldı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir