League of Legends

Cloud9 ve Fnatic, Worlds 2018’de Yarı Final’e yükseldi

Riot Games

Worlds 2018, herkesin tahmin ettiğinden de keyifli ve heyecanlı geçmeye devam ediyor. Batı takımları gücünü Vadi’ye tam anlamıyla yansıtırken Doğu takımlarının kötü performansına Çeyrek Final maçlarının ikinci gününde de şahit olduk.

Günün ilk serisinde Cloud9 ile Afreeca Freecs karşılaştı. Bugüne kadar hiçbir NA takımı bir LCK takımını Bo5 serisinde yenmeyi başaramamıştı. Cloud9 tarih yazdı ve Afreeca Freecs’i 3-0 ile geçmeyi başardı. Serinin en değerli oyuncusu ile şüphesiz Sneaky’ydi. Üç maçta da Lucian oynayan yıldız nişancı, sadece 5 defa öldü ve haritanın kuzey tarafında takımının dezavantajını alt koridordaki avantajı ile kapatmayı başardı. Licorice’in de olağanüstü bir performans sergilediğini, çaylak yılında oyuncunun Zeyzal ile birlikte Worlds Yarı Finali gördüğünü belirtelim. AFS cephesinde ise belirgin bir gerginliğin yanı sıra iletişim problemleri de öne çıktı. Üst koridorda ilk iki maç Viktor alan Kiin, şampiyon ile aktif bir oyun sergileyemezken son maçta Licorice’in Ornn ile baron çalması takımın mağlubiyetini garantiledi.

Günün ikinci serisinde ise Fnatic ile Edward Gaming, Yarı Final bileti için mücadele etti. Herkes FNC’nin rahat bir seri geçirmesini beklese de EDG makro anlamda rakibini şaşırttı. İlk maçı kaybeden FNC’de Caps seri boyunca geri düştü fakat Rekkles taşıyıcı rolünü üstlendi. İkinci maçtaki Irelia dışında oyuna büyük bir etki sağlayamayan Caps’in aksine Rekkles sadece dört defa öldü ki iki ölümün kaybedilen ilk maçta gerçekleştiği göz önüne alındığında oyuncunun takımı taşıdığını söyleyebiliriz.

Bu iki takım, Worlds tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Yarı Final’de birbirinin rakibi oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.