League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, Worlds 2019’dan elendi

Bugün oynanan maçlarda 3. mağlubiyetini alan Cloud9, G2’nun HKA’i mağlup etmesiyle Worlds 2019’a veda etti.

LCS ikincisi Cloud9, Worlds 2019’a direkt olarak gruplardan başladı. LEC şampiyonu G2 Esports, LCK ikincisi Griffin ve LMS üçüncüsü Hong Kong Attitude ile eşleşen ekip kağıt üstünde zor kura çekti denebilir. Hong Kong Attitude çok iyi bir takım olmasa da G2 ve Griffin gerçekten üst düzey ekipler. Şu ana kadar oynadığı 4 maçın 3’ünü kaybeden C9, Griffin ve G2’nun gerisine düşerek turnuvadan elendi.

Turnuvadaki ilk maçında Hong Kong Attitude ile karşılaşan C9, rakibini mağlup ederek gruba galibiyetle başladı. Ekip Worlds 2019’a galibiyetle başlasa da devamını getiremedi. İkinci karşılaşmada G2 ile karşılaşan takım Vadi’den mağlup ayrıldı. Ardından iki kez üst üste Griffin karşısına çıkan Cloud9 iki maçı da kazanamadı ve bugün G2’nun Hong Kong Attitude’u mağlup etmesiyle C9’ın gruptan çıkma şansı kalmadı.

C9 zor bir gruba düştü. Çeyrek finale çıkabilmek için Griffin veya G2’dan bir tanesini saf dışı bırakmaları gerekiyordu ve ekip bunu başaramadı. Turnuvadaki üç LCS takımından ikisi elenmiş oldu ve LCS’i temsil eden tek takım olarak Team Liquid kaldı. C9, 2 maç daha oynayacak. Bunlardan ilki şu an G2 ile oynanıyor. Diğer ise gün sonunda Hong Kong Attitude’a karşı olacak. İki takım da turnuvadan elenmiş durumda.

Bakalım bu grubu hangi takım ilk sırada tamamlayacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir