League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9’da Hai’nin yerine Incarnati0n geliyor

2 hafta kadar önce profesyonel sahneden emekli olan ve Cloud 9 takımını orta koridorsuz bırakan Hai’nin ardından ünlü takım, yeni oyuncu arayışlarına girmişti. Uzun süredir devam eden spekülasyonlar ve dedikodular ise yeni orta koridor oyuncusunun uzun süredir Riot Games tarafından banlı olan Nicolaj “Incarnati0n” Jensen olacağını gösteriyordu. Bugün, Cloud9 tarafından yapılan resmi açıklamayla bu dedikodular doğrulandı ve profesyonel olarak yer alamadığı oyunda Avrupa sunucularında fırtınalar estiren Incarnati0n, Cloud9’a katıldı.

Jensen’in geçmişi ise yasaklandığı süreç haricinde başarılarla dolu. Oyuncu olarak profesyonel arenada bulunamadığı iki yıllık süreçte çeşitli takımlara koçluk yapan tecrübeli isim, geçen sene kötü bir başlangıç yapan SK Gaming’in başına geçtikten sonra takımı Dünya Şampiyonası’na kadar götürmeyi başarmıştı.

Incarnati0n’un takıma katılmasının ardından Cloud9 analisti Charlie Lipsie’nin DailyDot’a yaptığı açıklama ise şu şekilde:
[su_quote]Sanıyorum ki denediğimiz onca oyuncu arasından en yetenekli olan Jensen’di. Oyuncunun Kuzey Amerika’daki en iyi orta koridor oyuncusu olabileceğini düşünüyorum. Jensen’in bizi en etkileyen özelliği ise takımın başarılı olmak için neye ihtiyacı varsa onu yapmaya hazır olması. Aynı zamanda dünyayı katederek bize katılmasıyla ne kadar korkusuz ve kendisinden istediğimiz her şeyi yapmaya istekli olduğunu da gösterdi.[/su_quote]

Nicolaj “Incarnati0n” Jensen ise Cloud9’a transferini şu şekilde değerlendiriyor:
[su_quote]Geçmiş hatalarımı yeniden düşündüğümde, daha iyi bir takım oyuncusu olmak ve kendi performansımı da takım oyununa yansıtmak için can atıyorum. Kendime ve performansıma güvenmekle birlikte, bu güveni Cloud9’nın kusursuz işleyen düzenini bozmadan takıma entegre etmek istiyorum. Hai’nin yerini almam konusunda da kendisiyle tamamen farklı bir tarza sahip olduğumuzu ve karşılaştırma için uygun olmadığımızı düşünüyorum. Yine de yaptığı her şeyin takım için ne kadar özel olduğunun farkındayım.[/su_quote]

Incarnati0n’ın takıma katılması, orta koridor konusunda yetenek eksikliği çeken Cloud 9 için büyük bir gelişme olarak görülebilir. Ne var ki oyuncunun Hai’nin shotcalling performanslarına ne derece ulaşacağı tam bir soru işareti. Bilindiği üzüere, Hai, Dünya’daki en iyi 5 shotcaller pozisyonundaki oyunculardan birisi olarak gösterilmekteydi. Incarnati0n takım menajeri tarafından belirtildiği gibi “ham” bir yetenek, dahası bu fırsat, oyuncu için shotcalling yeteneklerini geliştirmesi için iyi bir fırsat olarak gözükmekte. Hai’nin son dönemlerinde takımın kendisine olan güvensizliği oyuncunun performansını oldukça etkilemişti. Jensen gibi bir yeteneğin Cloud 9 takımına nasıl adapte olacağını ve takım ile olan uyumunu ne derecede geliştirebileceğini ilerleyen günlerde izleme şansına sahip olacağız. Fakat kesin olan bir şey var, o da artık Cloud 9, rakiplerinin orta koridor oyuncularından korkmak zorunda değil.

Jensen için oldukça uzayan League of Legends hikayesinin son bölümü Cloud 9’da açılıyor. Ocak 2013’ten beri profesyonel arenadan uzak kalan oyuncu için büyük bir jübile yapma fırsatı doğdu. Bunu nasıl değerlendireceğini ise zaman gösterecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

1 Comment

  • kemal 15 Mayıs 2015

    Nicolaj “Incarnati0n” Jensen’in neden riottan ceza aldığını açıklasaydınız daha iyi olurdu :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir