League of Legends League of Legends Haberleri

Clutch Gaming kadrosunda değişikliğe gitti

Geçtiğimiz Bahar Mevsimi’nde herkesi şaşırtıp yarı finale kadar yükselen Clutch Gaming, kadrosunda değişikliğe gitti.

Kurulduğu ilk mevsimde çoğu kişinin beklemediği bir performans sergileyip şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olmayı başaran ekip, aynı performansı bu mevsim gösteremiyor.

İlk 5 haftada 4 galibiyet ve 6 mağlubiyetle 8. sırayı OpTic Gaming ile paylaşan ekip, kadrosunda köklü bir değişikliğe gitti. Lira, Apollo ve Hakuho’yu akademi takımına yollayıp, Piglet, Moon ve Vulcan’ı as kadroya dahil eden organizasyon, 2 yabancı kuralından dolayı Lira’dan vazgeçmek durumunda kaldı. Lira’nın erken oyundaki rolü ve takımın genelinde çok önemli bir parça olması, takımın diğer yabancısı Febiven’in koltuğunu sallayamadı diyebiliriz. Taktiksel bu değişiklik ile dün gece ilk maçına çıkan CG, dün 100 Thieves karşısında mağlubiyet aldı.

Bu değişiklik ile takımın tecrübe bakımından daha iyi bir yere geldiğini söyleyebiliriz. Vulcan’ın profesyonel olarak ilk tecrübesi olmasına karşın Moon’un LCS’te edindiği yer ve Piglet’in inanılmaz kariyeri ile tecrübe konusunda kadronun bir eksikliği bulunmuyor diyebiliriz. Akademide beraber iyi bir performans gösteren alt koridor ikilisi, bir çaylak ve bir eski dünya şampiyonunun LCS seviyesinde önümüzdeki karşılaşmalarda CG’yi nerelere taşıyabileceğini hep beraber bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir