League of Legends League of Legends Haberleri

Clutch Gaming, LCS Bölge Finali’ne çıktı

Yarı Finalde CLG’y i 3-1 ile geçen Clutch Gaming, LCS Bölge Finali’nde TSM’in rakibi oldu. Seriyi kazanan LCS’in üçüncü Worlds temsilcisi olacak.

Bölge Finalleri büyük bölgelerde oynanmaya devam ediyor. Daha önce LCK’in şampiyona Damwon Gaming, Worlds’e katılmayı garantilemişti. LPL ve LCS’in galiplerini beklerken dün gece oynanan serinin ardından LC Bölge Finali eşleşmesi belli oldu. Yarı final mücadelesinde CLG’yi 3-1 ile geçen Clutch Gaming, finalde TSM’in rakibi oldu. Seri 8 Eylül tarihinde oynanacak ve kazanan Worlds’e katılma hakkı kazanacak.

1. Maç

CLG alt koridorda Tam Kench-Sona ikilisine gitti ancak Sona’yı Biofrost oynadı. Alt koridor ikiye ikisini iyi oynayan Clutch Gaming tarafı ilk kanı almayı başardı. İlk kan Cody Sun’a gitti. Alamet çevresinde yapılan savaşı kazanan CG erken oyunda çok büyük bir avantaj elde etti. Cody Sun bu pozisyondan bir skor daha skor çıkardı ve çok güçlendi. Aradaki fark iyice açıldı ve maç tek tarafa döndü. Tahm-Sona ikilisi işe yaramadı. Clutch maçı 30 dakikada kazandı, CLG ilk maçta kule veya skor alamadı.

2. Maç

PowerofEvil orta koridorda Ziggs oynadı. Lira üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Huni’ye kazandırdı. Takım savaşları çok yakın geçti ancak Clutch Gaming ufak da olsa bir üstünlük yakaladı. Ejder savaşını kazanan CG aradaki farkı açtı. Huni’nin elindeki Irelia bir hayli güçlendi. Ruin ise maç genelinde etkisiz kaldı. Huni takımına zaman kazandırırken Cody Sun ve Vulcan üst koridor inhibitörünü düşürdü. Son savaşı da kazanan CG, 27 dakikanın ardından galibiyete uzandı ve seri 2-0’a geldi.

3. Maç

Huni üst koridorda Lucian oynadı. Wiggily orta koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı takımına kazandırmayı başardı. CLG erken oyunu iyi oynadı. Buna rağmen Lira ejder kontrolünü rakibine bırakmadı. Tecrübeli ormancı doğru zamanda doğru yerde bulunarak ejderleri takımına kazandırdı. Orta koridorda yapılan savaşta katliam yapan CLG Baron’u almayı başardı. Maç burada koptu ve Counter Logic Gaming, 35 dakikanın ardından serideki ilk galibiyetini aldı.

4. Maç

Lira orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı denedi ancak hem POE çok iyi oynadı hem de Wiggily pozisyona son anda yetişti ve ilk kan CLG’ye gitti. Clutch hemen dönüş skorunu almayı başardı. Erken oyun yakın geçti ancak Clutch Gaming’in ufak bir üstünlüğü vardı. Makro oyunda doğru hamleleri yapan CLG altında öne geçmeyi başardı. Baron’u alan CG maça yeniden ortak oldu. Mücadele bir o tarafa bir bu tarafa gitti diyebiliriz. Son hatayı yapan CLG oldu. Clutch bu hatayı iyi değerlendirdi ve maçı kapamayı bildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir