League of Legends League of Legends Haberleri

Clutch Gaming, LCS Bölge Finalleri şampiyonu oldu

LCS Bölge Finali’nde TSM’i 2-0 geriden gelerek 3-2 mağlup eden Clutch Gaming, LCS’in üçüncü Worlds temsilcisi oldu.

Normal sezonu 4. sırada bitiren TSM play-off’ların ilk turunda Clutch Gaming’e 3-1 mağlup oldu ve turnuvadan elendi. CG ise bir üst turda Team Liquid’e diş geçiremedi ve LCS Yaz Mevsimi şampiyonluğu şansını yitirdi. Takımların iki mevsim boyunca sergiledikleri performans, Bölge Finalleri’ne katılmalarını sağladı. TSM direkt olarak finalden başlarken CG ilk turda FlyQuest’i 3-1, ikinci turda CLG’yi 3-1 mağlup etti ve finale yükseldi. Finalde 2-0 geriye düşen Clutch pes etmedi ve seriyi 3-2 kazanıp Worlds’e katılma hakkı kazandı.

1. Maç

Huni üst koridorda Pantheon oynadı. Erken oyun sakin geçti. Alamet savaşında Smoothie’yi pozisyon dışı yakalayan Clutch Gaming ilk kanı almayı başardı. Savaş bitmedi bir süre devam etti, Broken Blade harika oynarak 2 skor ve Alamet’i almayı başardı. TSM bu sayede erken oyunda önemli bir avantaj yakaladı. CG doğru bir savaşla aradaki farkı kapadı ancak Broken Blade harika performansını sürdürdü. Takımını sırtına alan üst koridor maçı taşıdı diyebiliriz. Cody Sun da tehlikeli bir hal alsa da TSM mücadeleyi 38 dakikada kapama başardı.

2. Maç

Orta koridora 3 kişilik baskın yapan TSM ilk kanı aldı. Bu sırada Lira üst koridora yaptığı baskınla Broken Blade’i düşürmeyi başardı. Team Solo Mid erken oyunu aktif geçirdi. Takımca doğru hamleler yapan oyuncular yavaş yavaş güçlendi. Orta oyunda aha güçlü giren ekip takım savaşlarını kazandı. Smoothie, Nautilus ile kritik savaşlar başlattı. Clutch Gaming bir ara maça dönse de TSM maçı 37 dakikada kazanmayı başardı.

3. Maç

Üst koridor ikiye ikisini kazanan Clutch Gaming ilk kanı almayı başardı. Spica bu pozisyonu kötü oynadı. TSM erken oyunda Alev Ejderi alsa da altında gerideydi. Orta oyuna geçilirken Clutch harita kontrolünü aldı. Rakip hataları değerlendiren ekip skorları aldı ve Baron’u düşürdü. CG mücadeleyi 31 dakikada kapamayı başardı.

4. Maç

Lira alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Vulcan’a kazandırdı. Clutch erken oyunda Zven’i oyundan düşürdü ve Xayah etkisi ortadan kalktı. TSM doğru savaşlarda aradaki farkı eritti ancak Spica’yı kaybetmelerinin ardından Baron’u da kaybettiler. CG bu şekilde oyunun kilidini açtı ve altın farkını açtı. Son savaşı da kazanan ekip mücadeleyi 35. dakikada tamamladı.

5. Maç

Spica üst koridora baskın yaparak ilk kanı almayı başardı. Ejder savaşından önde çıkan Clutch önemli bir avantaj yakaladı. Cody Sun’ın bu savaşta aldığı skorlar elindeki Kogmaw’ın erkenden güçlenmesinde etkili oldu. Huni bu savaşı muazzam oynadı. Baron savaşını da kazanan CG güçlendirmeyi alamasa da aradaki farkı yavaş yavaş açtı. Bir sonraki Baron savaşını kazanan CG bu sefer güçlendirmeyi aldı ve kuşatmalara başladı. Rakip kuleleri düşüren ekip mücadeleyi 34 dakikada bitirdi ve LCS’in son Worlds 2019 temsilcisi olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir