League of Legends League of Legends Haberleri

Clutch Gaming, çeyrek finalde TSM’i mağlup etti

Clutch Gaming, gece oynanan maçlarda TSM’i 3-1 ile geçerek adını yarı finale yazdırdı.

LCS’te güç dengeleri geçtiğimiz mevsime kıyasla değişim göstermiş durumda. Team Liquid ve Cloud9 iyi performanslarını devam ettirirken geri kalan ekipler arasındaki güç dengeleri değişti. Geçtiğimiz mevsime kıyasla sönük bir performans gösteren TSM normal sezonu 4. sırada tamamladı. Bu mevsim ortaya çok daha iyi bir oyun koyan Clutch Gaming ise normal sezonu 5. sırada tamamladı. Çeyrek finalde karşılaşan ekiplerin serisinde kazanan 3-1’lik skor ile Clutch Gaming oldu.

Bu mevsim oyun tarzını bir hayli değiştiren TSM bir türlü eski günlerine dönemedi. Bunun sonucunda birçok mağlubiyet alan ekip play-offlarda da zayıf halkalardan biri olarak gösteriliyordu. Ormancı pozisyonunda sıkıntılar yaşayan ekip Clutch Gaming karşısına akademi oyuncusu Spica ile çıktı ancak bu değişiklik tur için yeterli olmadı. Oyun planı ve makro oyun konusunda bazı sıkntılar yaşayan TSM bu mevsim erken final yaptı.

Clutch ise çok daha iyi bir performans sergiliyor. Cody Sun ve Huni mevsim genelinde gayet iyi oynadılar. Gece oynanan mücadelelerde iyi performanslar orataya koyan yıldız isimler takımlarının galibiyetinde büyük pay sahibi oldu. Cody aynı zamanda serinin en iyi oyuncusu seçildi. CG, 2-0 öne geçtikten sonra 1 maç kaybetse de hata yapmadı ve seriyi 3-1 kapatmaıı bildi.

Bu gece oynanancak OpTic Gaming-CLG mücadelesinin ardından yarı final eşleşmeleri kesinleşecek. Bakalım bu gece nasıl bir seri izleyeceğiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir