League of Legends League of Legends Haberleri

Comcast, LCK’den slot almayı düşünüyor

Söylentilere göre Amerika’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Comcast, dünyanın en popüler ligi olarak gösterilen LCK’den slot almak istiyor. 

InvenGlobal’in haberine göre LCK’de önümüzdeki mevsim yeni bir organizasyon olma ihtimali fazlasıyla yüksek. Amerikalı şirket bir süredir LCK yetkilileriyle görüşme halinde. Takımlar ve oyuncularla da diyalog sürdüren şirketin Kasım’da başlayacak transfer sezonundan önce bir slot alacağı konuşuluyor.

Bazı telekomünikasyon şirketlerinin hali hazırda LCK’de takımı bulunuyor. KT ve SKT bu takımlar arasında yer alıyor. Comcast’in de bu takımlar arasında dahil olması, “Telecom Wars”ı bir üst seviyeye çıkaracaktır. Comcast’in LCK’de yer almasının ligin durumuna da pozitif bir etki yapacağı tahmin ediliyor. Hali hazırda ekonomik anlamda zorluk çeken organizasyonlar oyuncularını elinde tutamıyor. Kingzone DragonX ve Gen.G’nin yurt dışı yatırımlarıyla ayakta kaldığını bu noktada not düşelim.

Şirketin reklam açısından NA LCS yerine LCK’de bulunması çok daha mantıklı gözüküyor. Zira bir NA LCS slotu almak yerine LCK’den slot almak çok daha ucuz. NA LCS’te yer almak için harcanacak slot parasıyla LCK’de ortalamanın üzerinde bir kadro kurmak mümkün. Popüler oyuncularla anlaştığı takdirde şirketin kendi reklamını çok daha efektif bir şekilde gerçekleştirmesi bekleniyor.

2018 yılının LCK için çok iyi geçtiğini söylemek mümkün değil. SKT’nin düşüşü, Gen.G’nin bir türlü metaya adapte olamaması KT’nin yükselişiyle sonuçlansa da hiçbir LCK takımı Worlds 2018’de Yarı Final göremedi. “Hanedanlığın” yıkıldığına dair yorumlar çok daha sık yapılsa da değişen metaya Koreliler’in de hızlıca adapte olacağını ve önümüzdeki yıl bir nevi Batı ve LPL takımlarından intikam alacağını tahmin etmek çok zor değil. Şu an için Comcast’in lige girişinin bir dedikodudan ibaret olduğunu da belirtelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir