League of Legends

Counter Logic Gaming, 2018 kadrosunu duyurdu

Riot Games

NA LCS’in en köklü organizasyonlarından olan Counter Logic Gaming, franchising’e kabul edildiği  NA LCS 2018 kadrosunu duyurdu. Daha önce de konuşulduğu üzere ormana ReignOver’ı transfer eden takım, desteğe ise Team SoloMid’ten ayrılan Biofrost’u getirdi. Ligde hemen hemen her takım radikal değişiklikler geçirirken CLG de bu trasfer rüzgarından nasibini aldı. Takımın adeta demirbaşı haline gelen Aphromoo’nun teklifleri değerlendirdiği söylentileri takımı yeni bir destek aramaya itmişti. Görünüşe göre oyuncu takım buldu ve CLG de bu pozisyona Biofrost’u getirdi.

Geçtiğimiz yıl başında tekli dereceliden TSM tarafından scout edilen Biofrost, Kuzey Amerika’daki sahnenin en yetenekli destek oyuncularından birisi. TSM ile hem MSI hem Worlds tecrübesi edinen oyuncu, profesyonel hayatına adım attığı andan itibaren büyük bir gelişim gösterdi. Elbette bunda Doublelift’in yanında oynamasının büyük bir etkisi var.

Öte yandan orman için yapılan ReignOver transferi de resmileşti. 2015 yılında Avrupa’yı domine eden ve Worlds’de yarı final gören Fnatic kadrosunun en kilit ismi olan ReignOver, NA LCS’te Huni ile Immortals’ta oynamış, ardından da Team Liquid’e transfer olmuştu. Tank metası ve takım içi problemlerden ötürü fazla süre alamayan ReignOver ile CLG’nin flörtü de bi süredir devam ediyordu. Takım ile mevsim finallerinde çalışan oyuncu, önümüzdeki mevsim orman pozisyonunda görev alacak.

Artık bir “meme” olmasına rağmen bu CLG kadrosunun organizasyonun tarihindeki en potansiyelli oyunculardan oluştuğunu söylemek gerekiyor. Gününde olduğunda önünde kimse duramayan Darshan ve bir çaylaktan 1. sınıf orta koridora dönüşen Huhi ile nişancı pozisyonundaki Stixxay, takımın geçtiğimiz yılki kadrosundan kalan oyuncular. RO ve Biofrost ise ne kadar başarılı olduğunu geçmişte kanıtladı. Görünüşe göre CLG hayranları için 2018 yılı çok daha umutlu ve güzel geçecek.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.