League of Legends

Counter Logic Gaming kadrosu mevsim sonunda dağılabilir

İki mevsimdir playoff’a katılmayı başaramayan Counter Logic Gaming, üst koridor oyuncusu Darshan’ın oyun içerisindeki konuşmalarına göre bu kadro ile önümüzdeki hafta son maçına çıkabilir.

Kuzey Amerika’nın en eski organizasyonlarından birisi olan CLG, NA LCS’in ilk ekiplerinden birisi. Ligin başlangıcından beri hep üst sıralara oynama hedefi bulunan takım ne yazık ki 2018 yılında bu amacından oldukça uzakta. Franchising sistemine geçen lige kabul edilişinin ardından ReignOver ve Biofrost gibi yetenekli oyuncuları kadrosuna dahil eden takım ne yazık ki iki mevsimdir playofflara katılamıyor. FlyQuest maçı ardından oyun içi konuşmalardan bir kesit yayınlayan Riot Games’in görüntülerinde Darshan’ın takım arkadaşlarına “Ne olursa olsun elinizden geleni yapmaya çalışın. Bunu denediğiniz için teşekkür ediyorum. Hepinizi takdir ettiğimi söylemek istiyorum.” ifadelerini kullandığı görüldü.

Elbette Darshan’ın bu yorumu takımın dağılacağının kesin bir kanıtı olmasa da iki mevsimdir başarısızlıklar toplayan ekibin dağılma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor. Mevsimin başında bir ivme yakalamış olmasına rağmen istikrarsızlık bir kez daha kadronun en büyük problemi olarak ortaya çıktı ve takımı son sıralara itti.

Kağıt üzerinde çok yetenekli oyunculara sahip olmasına rağmen her maç ortaya çıkan farklı bir problem, bunun üzerine yukarıda belirttiğimiz gibi istikrarsızlık problemleri eklenince CLG’nin son sıraya yerleşmesi kaçınılmaz oldu. Franchising sistemindeki ligin bir diğer artısı da yeni bir kadro kurmanın çok daha kolay ve güvenilir olması.  CLG’nin de yeni sezonda bu hamleyi yapacağı tahmin ediliyor.

1 Yorum

“Counter Logic Gaming kadrosu mevsim sonunda dağılabilir” için bir cevap

  1. Engin dedi ki:

    Çok kötü bir kadroya sahipti yıllardır, sorun sadece jungle da gibi değiştirip durdular oysa tüm bölgelerde sorun vardı, sıfırdan kurmak en iyisi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.