League of Legends League of Legends Haberleri

Crew e-Sports Club, Wickd ile anlaştı

Şampiyonluk Ligi takımlarından Crew e-Sports Club üst koridor için dokuz günlüğüne veteran oyuncu Mike “Wickd” Petersen’i transfer etti.

Normal sezonda yarısına geldiğimiz Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde takımlardan ardı ardına transfer haberleri gelmeye devam ediyor. Lige bu mevsim yükselen ve an itibariyle altı puanla yedinci sırada bulunan Crew e-Sports Club, 7000 Euro karşılığında tecrübeli oyuncu Wickd ile anlaştı. Geçtiğimiz sezon lige yükselen Crew ekibi hatırlayacağınız üzere Yaz Mevsimi’nin ardından ligden düşmüştü. Lige tekrar yükselme başarısı gösteren takım geride bıraktığımız haftalarda sadece bir galibiyet alırken üç de beraberlik elde etti. Crew alt sıralardan kendini kurtarmak adına yeni oyuncu arayışlarına girmiş gözüküyor.

EU LCS’in en tecrübeli üst koridor oyuncuları arasında yer alan Wickd, birçok önemli takımda oynamış olması ile tanınıyor. Kariyerinde en büyük çıkışı Evil Geniuses ile yapan oyuncu, 2013 sonlarında profesyonel sahnenin bir başka önemli oyuncusu olan Froggen’ın kurduğu Alliance takımının yapı taşlarından olmuştu. EU LCS şampiyonluğunun dışında Dünya Şampiyonası’nda da boy gösteren üst koridor oyuncusu, Alliance ile önemli başarılar elde etti. 2015 yılında Alliance’ın Elements adı altında yeniden toparlanmasının ardından Wickd’ın performansında önemli bir düşüş meydana geldi. Elements beklentilerin çok altında kalırken, Wickd’ın bireysel performansı da iç açıcı değildi. Tecrübeli oyuncu daha sonra Denial e-Sports, E-corp Gaming ve Copenhagen Wolves gibi takımlarda oynasa da aradığı başarıları yakalayamadı.

Crew takımının Wickd gibi donanımlı ve tecrübeli bir oyuncuyu transfer etmesi hem takım adına hem de ligimizin kalitesi açısından kuşkusuz önemli bir hamle. Dokuz günlüğüne takıma katılan üst koridor oyuncusunun Crew ile neler yapacağını önümüzdeki haftalarda hep beraber göreceğiz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir