League of Legends League of Legends Haberleri

CristoL, Galakticos’a transfer oldu

Geçtiğimiz mevsimde Papara Supermassive bünyesinde koç olarak görev alan Aykut “Cristol” Yeşilkaya, VFŞL 2020 Yaz Mevsimi için Galakticos ile anlaştı.

Kariyerinde ilk olarak NumberOne Esports’un başına geçen isim burada fazla kalmadı. İlk ciddi tecrübesini ise Doğuş Üniversitesi Aurora bünyesinde yaşadı. Geçtiğimiz sezonun başında Rider ile birlikte takımın koçluğunu yürüten CristoL, bu süreçte iyi işler çıkardı. Aurora ilk mevsimde Madly, Trix, Koearn Kid, Padden ve Wendelbo beşlisiyle normal sezonu dördüncü sırada tamamladı ve çeyrek final oynadı. Yaz Mevsimi’nde ise ormana Mojito, orta koridora ise Eren geldi ve takım bu sefer yarı finale kadar yükselmeyi başardı.

Bu süreçte takımın başında yer alan CristoL, seçim yasaklama ekranında Padden’ı ve Eren’i öne geçirebilecek hamleler yaptı. Yerli koçun 2020 Kış Mevsimi’nin başında 1907 Fenerbahçe Espor ile anlaşacağı konuşuluyordu ancak CristoL’ün tercihi Papara SuperMassive oldu. SUP bünyesinde en iyi yerli koç olarak nitelendirilen Pades ile çalışan Cristol gelecek mevsimde Galakticos koçu olarak görev alacak.

Papara Supermassive bu sezon beklenildiği başarıyı gösteremedi. Ligi 10 galibiyet 6 mağlubiyet ile 3. sırada tamamlayan ekip playoffların ilk maçında Team Aurora’ya 3-1 kaybetti. Sezon boyunca takım olarak gerekli uyumu yakalayamayan Supermassive’de değişiklikler söz konusu.

Galakticos, VFŞL 2020 Kış Mevsimi boyunca inişli çıkışlı performans sergiledi. Ligi 8 galibiyet 8 mağlubiyet ile 5. sırada tamamladı. Playoffar’da fastPay Wildcats’e 3-0 kaybeden ekipte sezon bitiminde ayrılıklar başladı. Galakticos, Tarky, Trix ve Nalu ile yollarını ayırdığını Twitter üzerinden duyurdu.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir