League of Legends

CristoL, SuperMassive’e transfer oldu

Riot Games

Son olarak Doğuş Üniversitesi Aurora bünyesinde yer alan koç CristoL, Pades’li  SuperMassive’e transfer oldu.

Destek ve orta koridor pozisyonlarındaki yerli oyuncu havuzunun darlığı uzun bir süreden eleştiriliyor. Bu durum koçlar için de geçerli. Son zamanlarda bu sayı giderek artsa da hala yeterli düzeyde değil gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıllarda Robogod, Nova ve CristoL, Pades’in ardından en üst seviyeye çıkabilecek isimler arasında yer alıyor. Bugün yapılan açıklamaya göre son olarak Doğuş Üniversitesi Aurora bünyesinde yer alan koç CristoL, Pades’in de bulunduğu SuperMassive’e transfer oldu.

Kariyerinde ilk olarak NumberOne Esports’un başına geçen isim burada fazla kalmadı. İlk ciddi tecrübesini ise Doğuş Üniversitesi Aurora bünyesinde yaşadı. Geçtiğimiz sezonun başında Rider ile birlikte takımın koçluğunu yürüten CristoL, bu süreçte iyi işler çıkardı. Aurora ilk mevsimde Madly, Trix, Koearn Kid, Padden ve Wendelbo beşlisiyle normal sezonu dördüncü sırada tamamladı ve çeyrek final oynadı. Yaz Mevsimi’nde ise ormana Mojito, orta koridora ise Eren geldi ve takım bu sefer yarı finale kadar yükselmeyi başardı.

Bu süreçte takımın başında yer alan CristoL, seçim yasaklama ekranında Padden’ı ve Eren’i öne geçirebilecek hamleler yaptı. Yerli koçun 1907 Fenerbahçe Espor ile anlaşacağı konuşuluyordu ancak CristL’ün tercihi SuperMassive oldu. SUP bünyesinde en iyi yerli koç olarak nitelendirilen Pades bulunuyor.

Bakalım koç gelecek mevsim takıma neler katacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.