League of Legends League of Legends Haberleri

Crown, CLG’ye transfer oldu

Son olarak OpTic Gaming forması giyen orta koridor Crown, 2020’de LCS’te kaldı ve CLG ile anlaşma sağladı.

Uzun bir süre LCK’de mücadele eden Crown geçtiğimiz yılın başında LCS’e transfer olma kararı almıştı. Bunun üstüne OpTic Gaming ile anlaşan yıldız orta koridor için Kuzey Amerika serüveni başlamış oldu. Koreli orta koridorun kariyerine baktığımızda LCS serüveni hiç başarılı geçmedi. Geçtiğimiz sezonun son bulmasıyla Crown’ın takımdan ayrılması bekleniyordu. Bu ayrılık resmiyet kazandı. LCS temsilcisi CLG, Worlds şampiyonu orta koridor Crown ile anlaşma sağladı.

Kariyerine LCK’de başlayan orta koridor uzun bir süre burada oynadı. Kore Yükselme Ligi’nde başlayan macera Samsung’a transfer olmasıyla bambaşka bir boyut kazandı. Samsung ilk başta önemli başarılar elde edemese de zaman geçtikçe, kadroya yeni oyuncular eklendikçe dünyanın en başarılı takımlarından biri haline geldi. İlk olarak Bölge Finalleri şampiyonu olan ekip Worlds’e katıldı ıve turnuvada final oynadı. Finalde SKT’ye mağlup olan Samsung şampiyon olamadı.

Bir sonraki sezon ise aynı istikrarı tutturan ekip yine Bölge Finalleri’ni kazandı ve Worlds’e katılma hakkı elde etti. Burada harika bir performans sergileyen ekip finalin rövanşında SKT’yi mağlup ederek Worlds şampiyonu oldu. Crown turnuvada harika bir performans sergiledi. Bunun üstüne bir süre daha Kore’de kalan orta koridor işler kötü gidince LCS’e transfer oldu ancak burada da büyük bir başarı elde edemedi.

Crown’ın CLG’ye transferiyle takımın yabancı hakkı kalmadı. Bakalım Ruin ve Crown’lı CLG gelecek mevsim neler yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir