League of Legends League of Legends Haberleri

Crown, OpTic Gaming’e transfer oldu

GenG’den ayrılan orta koridor oyuncusu Crown, gelecek sezon Kuzey Amerika temsilcisi OpTic Gaming forması altında oynayacak.

Kuzey Amerika’nın transfer çılgınlığı kaldığı yerden devam ediyor. Ambition’la birlikte GenG’den ayrılan başarılı orta koridor kariyerine OpTic Gaming’de devam etme kararı aldı. Samsung Galaxy takımıyla dünya şampiyonu olma başarısı gösteren isim son sezonunda inişli çıkışlı bir performans sergiledi. 1 senedir istikrarı bir türlü sağlayamayan Crown yerini Fly’a kaptırdı. Perfomansındaki düşüşün sebebi belli olmasa da 2017 Crown ve 2018 Crown arasında ciddi bir fark vardı. GenG geçtiğimiz Worlds’e katılmayı başardı ancak gruptan çıkamayarak herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Bu sonuçların ardından özellikle Crown ciddi eleştirilmişti. Oyuncunun kariyeri son senesinde düşüş gösterse de hala bir dünya şampiyonu olduğunu unutmamak lazım. Malzahar’ı çok iyi oynamasıyla bilinen 23 yaşındaki oyuncu daha önce de Kore dışında oynamıştı. Crown’ın profesyonel kariyeri Brezilya’da başladı. Team 58ers’la anlaşan isim takımın dağılmasıyla KaBum! Black bünyesinde yer aldı. Burada başarılı  bir performans sergileyen oyuncu buradan dünya şampiyonu olduğu Samsung Galaxy ekibiyle anlaştı.

Bu transferle birlikte OpTic Gaming sezonun ilk takviyesini yapmış oldu. Takımın henüz açıkladığı başka bir transfer yok. PoweroEvil’dan boşalan orta koridora gelen Crown’ın Kuzey Amerika’da nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir