League of Legends League of Legends Haberleri

Crystal, P3P eSports’a transfer oldu

Türkiye’deki League of Legends sahnesinin veteran oyuncularından Crystal, ciddi bir yatırımla Yükselme Ligi’ne giriş yapan P3P eSports’a transfer oldu. Takımın resmi sosyal medya hesaplarından duyuru yapılırken, takımın nişancı ve üst koridor pozisyonlarındaki isimler henüz belli değil. 

Ülkedeki espor sektörünün gelişmesi her kademeyi büyük bir şekilde etkiliyor. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Yükselme Ligi’nden başlayarak ciddi bir yatırım yapan P3P eSports. Daha önce Team Turquality’de forma giyen tecrübeli isim LongB’yi orta koridoruna transfer eden takım, yine TT’de oynamış Kazze’yi de destek rolüne transfer etmişti. TŞL tecrübesi olan yetenekli isimler ile ciddi bir kadro kurmayı amaçlayan takımın son transferi ise Crystal oldu.

Şampiyonluk Ligi’nin en başarılı takımlarından Dark Passage’da üç yıl oynayan Crystal, tank şampiyonlara olan hakimiyeti ile biliniyordu. Özellikle geçtiğimiz yıllarda Rek’sai-Gragas metasında çokça parlayan ve DP’nin şampiyonluklarında büyük payı olan Crystal, bu takımdan ayrıldıktan sonra Team AURORA’ya transfer olmuştu. AUR’daki zamanı nispeten daha sakin geçen oyuncunun performansında da metadan dolayı bir düşüş yaşanmıştı. Oyun görüşünü Vadi’ye çok iyi yansıtabilen ve takımı ile sinerji kurduktan sonra neredeyse durdurulamaz olan Crystal, bu yeni oluşum içerisinde tekrar küllerinden doğacaktır.

Şu an için P3P eSports’un nişancı ve üst koridor pozisyonlarına hangi oyuncuları getireceği bilinmiyor. Fakat üç veteranın yanına iki adet genç yeteneğin monte edilme ihtimali oldukça yüksek. Dünya genelinde de yeni kurulan organizasyonların bu tarz bir yaklaşım sergilediğini görüyoruz. Hali hazırda TŞL’ye yükselme konusundaki ciddiyetini transferler ile ifade eden P3P eSports, doğru hamleler yaparak hedefine rahatça ulaşabilir.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir