League of Legends League of Legends Haberleri

Curry, FlyQuest koç ekibine katıldı

Geçtiğimiz mevsim ekibin akademi kadrosunun koçluğunu yapan Curry, gelecek mevsim as takım koçlarının arasında yer alacak.

FlyQuest Akademi geçtiğimiz mevsim pek iyi bir performans sergileyemedi. 18 maça çıkan ekip 9 galibiyet ve 9 mağlubiyetle ligi 7. sırada bitirdi. Puan tablosuna baktığımızda takımın playoffları 1 galibiyetle kaçırdığını görebiliriz ancak takımdan beklenti bunun üstündeydi. Selfie’yi transfer eden ekip ormanda genç olmasına rağmen kısmen tecrübesi bulunan Maxi ile birlikte en azından playoffu hedeflemişti. Takımın koçu Curry sezonun bitmesiyle as takıma terfi etti. Akademi takımının yeni koçu ise Mango oldu.

Curry, koçluk kariyerine TSM’le başladı. Amerikalı isim burada daha çok koç ekibine yardımcı oldu ve önemli bir tecrübe kazandı. Ardından Clutch Gaming’e transfer olan Curry takımda Dlim’in yardımcı koçluğunu yaptı. Dlim, Kuzey Amerika özelinde bir hayli deneyimli bir isim. Böylelikle Curry kendini geliştirmek için önemli bir fırsat buldu. Mevsim başında FlyQuest Akademi’nin başına geçen koç, gelecek mevsim as kadroda Invert’ün yardımcılığını yapacak.

Akademi takımının yeni koçu ise Mango oldu. Mango daha önce Golden Guardians Akademi’nin koçluğunu yaptı. Kısmen deneyimli sayılabilecek isim Golden Guardians as kadrosunda yardımcı koçluk görevinde de bulundu. FlyQuest, Mango’ya GGS döneminde öğrendiklerini göstermesi adına önemli bir şans verdi.

FlyQuest geçtiğimiz mevsim Curry’nin önderliğinde Akademi Ligi playofflarına kalmayı başaramadı. Bakalım takımın başında Mango varken takımın performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir