League of Legends

CuVee, Hanwha Life Esports’a transfer oldu

Hanwha Life Esports

Son olarak Gen.G forması giyen Koreli üst koridor CuVee, LCK ekiplerinden Hanwha Life Esports ile anlaşma sağladı.

Geçtiğimiz sezon on kişilik bir kadro kuran Hanwha Life Esports, üst koridorda SKT’den transfer ettiği Thal ve Jin Air Green Wings’den alınan SoHwan ile Vadi’ye indi. İki mevsimde de iyi bir performans sergileyemeyen ekip Yaz Mevsimi’nde ligden düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Sezonun sona ermesiyle Lava hariç kadroda bulunan herkesle yolları ayırma kararı alan Hanwha Life Esports yeni mevsime yeni bir beşliyle girme kararı aldı. İlk olarak ormancı Haru ile anlaşan takım üst koridora Gen.G’den ayrılan CuVee ile anlaşma sağladı.

Kariyerine 2014 yılında Samsung Galaxy formasıyla başlayan CuVee, takımla ilk mevsiminde başarı elde edemedi. Güçsüz bir ekip olarak görülen Samsung Galaxy zamanla kadrosunda değişiklikler yaptı. CuVee’yi hep takımda tutan organizasyon Koreli üst koridorun etrafındaki parçaları bir bir değiştirdi. Son olarak CuVee, Ambition, Crown, Ruler, CoreJJ beşlisi kuruldu.

Bu beşli LCK’de oynadığı ilk mevsimde dördüncü oldu ancak Bölge Finalleri’ni kazanarak Worlds’e katılma hakkı elde etti. Turnuvada harika bir performans gösteren ekip finale kadar çıktı ancak kupaya uzanamadı. Bir sonraki sezon benzer bir senaryo yaşandı ancak takım bu sefer Worlds şampiyonu oldu. Ardından Gen.G’ye transfer olan CuVee burada başarısız bir sezon geçirdi.

İddialı bir kadro kurmak isteyen Hanwha Life’ın alt koridora kimleri alacağı merakla bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.