League of Legends League of Legends Haberleri

Cuzz, SKT’ye transfer oldu

Son olarak DragonX forması giyen ormancı Cuzz, gelecek sezon için SKT ile anlaştı.

Geçtiğimiz sezon başında Clid ile anlaşan SKT espor sahnesine çok önemli bir yıldız kattı. Clid harika performanslarla takımının en iyi oyuncularından biri haline geldi. Sezon sonu takımdan ayrılıp Gen.G’ye katılan oyuncunun ardından yeni ormancı arayışlarına başlayan SKT, adı LCS ile anılan Cuzz’ı transfer etti. Cuzz son olarak DragonX forması giymişti. Takımın bir tek üst koridoru açıklanmadı.

Kariyerine 2016 yılında başlayan Koreli ormancı ilk olarak Longzhu Gaming forması giydi ve bu yıla kadar takımdan ayrılmadı. İlk oynadığı mevsimde LCK şampiyonu olmayı başaran isim kariyerine hızlı bir giriş yaptı. Worlds’e katılan Longzhu Gaming turnuvaya çeyrek finalde veda etti. Peanut’ın takıma katılmasıyla yedek ormancı pozisyonuna geçen oyuncu takımıyla bir şampiyonluk daha yaşadı ve MSI Finali gördü. O dönem takımın adı Kingzone DragonX olarak değişti, KZ finalde RNG’ye 3-1 kaybetti.

Peanut’ın takımdan ayrılmasıyla yeniden as ormancı olan Cuzz bir daha şampiyonluk yaşayamadı. Son mevsimde kötü bir performans sergileyen Kingzone DragonX normal sezonu 7. sırada tamamladı. Koreli ormancı kariyeri boyunca Khan, Peanut, Bdd, PraY, GorillA, Deft ve Pawn gibi önemli isimlerle birlikte oynadı. Bu sayede önemli tecrübeler edindi.

SKT’nin Faker, Teddy ve Effort’ı takımda tutmasının ardından ormancı ve üst koridor transferleri merak ediliyordu. Bakalım takım üst koridora kimi alacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir