League of Legends

Cyeol, Royal Youth’a transfer oldu

Garena

Geçtiğimiz sezon Hong Kong Attitude forması giyen Cyeol, gelecek mevsim için Royal Youth ile anlaştı.

Sezon bitiminde GBM ve Dumbledoge ile yollarını ayıran Royal Youth’un nasııl bir yapılanmaya gideceği merakla bekleniyordu. Takım önce Pilot’ı kadrosunda tuttu, sonrasında ise Luger’i transfer etti. RYL, destek pozisyonu için Kış Mevsimi’ni Galatasaray forması ile geçiren Tolerant’la anlaştı. Tolerant’ın transfer haberine buradan ulaşabilirsiniz. Royal Youth’un, GBM’den boşalan koltuğa kimi getireceği merakla bekleniyordu. Takım yaptığı açıklamayla orta koridor için Cyeol ile anlaştığını duyurdu.

Cyeol, geçtiğimiz seneye kadar tüm kariyerini Çin Yükselme Ligi olan LSPL’de geçirdi. Kx.Happy ile başlayan profesyonel oyunculuk kariyerini Revenger ve DS Gaming ile sürdüren Cyeol son olarak Hong Kong Attitude forması giydi. Koreli orta koridor, DS Gaming zamanında Pilot ile aynı takımda oynadı. Pilot’ın Cyeol’u takıma önermiş olma ihtimali bir hayli yüksek.

Koreli oyuncunun kariyerinde büyük bir başarısı bulunmuyor. Oyuncu eskiden Chirchri ismiyle mücadele ediyordu. Bu süre zarfında LSPL’de forma giyen isim LPL’e çıkmayı baraşamadı. Cyeol, Hong Kong Attitude kariyerinde ise normal sezonu 3. sırada bitirdi ancak playofflarda ilk turdan elendi.

Orta koridor geçtiğimiz mevsim herhangi bir takımda forma giymedi. Oyuncunun bu sırada dinlenip oyununu geliştirmeye oodaklandıığı düşünülüyor. Pilot’ın eski takım arkadaşı olması da takım içi iletişim yönünden bir hayli önemli olacaktır. Bakalım Royal Youth gelecek mevsim neler yapacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.