League of Legends League of Legends Haberleri

Damwon Gaming, LCK Bölge Finalleri şampiyonu oldu

LCK Bölge Finalleri’nde Kingzone DragonX’i 3-2 ile geçen Damwon Gaming, Worlds’e katılma hakkı kazandı.

LCK formatına göre düzenlenen Bölge Finalleri’nde sona gelindi. Damwon Gaming turnuvaya direkt olarak finalden başladı. Bir diğer finalist Kingzone DragonX ise ilk turda Afreeca Freecs’i 3-1, ikinci turda Sandbox Gaming’i 3-1 mağlup etti ve finale kadar yükseldi. Finalde büyük çekişme yaşandı. 5 maçlık serinin kazananı Damwon Gaming oldu. Damwon, LCK’in Worlds 2019’daki 3. temsilcisi olacak.

1. Maç

Üst koridorda yapılan çete savaşını daha iyi oynayan Damwon Gaming ilk kanı almayı başardı. İlk kanı Nuguri aldı ancak Kingzone dönüş skorunu almayı başardı. Damwon erken oyunda kazandığı savaşlarla momentumu arkasına aldı. Yasuo ve Gragas bir hayli güçlendi. Doğru makro hamlelerle rakip kuleleri de düşüren ekip, Baron’u aldıktan sonra maçı bitirmeyi başardı.

2. Maç

Mavi Güçlendirme için yapılan savaşı kazanan Damwon ilk kanı alan taraf oldu. Erken oyunu yine çok iyi oynayan ekip altın farkını 3000 seviyesine çıkardı. Ejderleri de alan takım birkaç hata yapınca Kingzone DragonX yeniden maça dönmeyi başardı. DMW, Baron’u almaya çalıştı ancak Deft, Lucian ultisiyle çalmayı başardı ve Kingzone kuşatmalara başladı. Takım savaşlarını da kazanan ekip 36 dakikanın ardından galibiyete uzandı ve seri 1-1’e geldi.

3. Maç

Erken oyun sakin geçti. Diğer serilerde oyun başladığı gibi agresif hamleler yapan Cuzz bu sefer suskundu. İlk kan 11. dakikada Damwon’a gitti. Alt koridorda yapılan savaşı da kazanan ekip yine önemli bir üstünlük yakaladı. Deft, Nuclear’a kıyasla çok geride kaldı. Bunu iyi kullanan DMW aradaki farkı açmayı başardı. Rahat bir oyun geçiren ekip mücadeleyi 26 dakikada bitirdi ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Nuguri üst koridorda harika oynadı ve ilk kanı Canyon’a kazandırdı. Orta oyun sakin geçti. Bu sırada güçlenen Naehyun, Azir seçimiyle yavaş yavaş güçlendi. Mücadele .ok yakın geçti. Altın farkı ve savaşlar hep kafa kafayaydı. Ejderleri de paylaşan ekipler birbirlerinden hata bekledi. İlk hatayı yapan Damwon oldu. DMW Baron’u almayı başardı ancak Naehyun’un harika oyunuyla savaşı kaybetti. Son savaşı da harika oynayan Naehyun takımını taşıdı diyebiliriz. Mücadele 43 dakikanın ardından son buldu ve seri 5. maça uzadı.

5. Maç

Canyon harika bir baskınla ilk kanı Nuclear’a kazandırdı. Canyon seri genelinde Cuzz’a kıyasla çok daha etkili ve agresif bir oyun oynadı. Damwon alt koridor odaklı oynarken Nuguri üst koridorda ikiye birden iki skor çıkarmayı başardı. Oyun bu pozisyonda koptu denebilir. Ejderleri alan DMW altın farkını 8000 civarına çıkardı. Fark bu kadar fazla olunca takım savaşları da tek taraflı geçti. Maçı 24 dakikada kazanan Damwon, LCK Bölge Finalleri şampiyonu olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir