League of Legends

DAMWON Gaming, Lowkey Esports’u mağlup etti

Riot Games

DAMWON Gaming, Worlds 2019 Ön Elemeleri ikinci turunda VCS ekibi Lowkey Esports’u 3-1 ile geçerek Worlds 2019 Grup Aşaması’na katılma hakkı kazandı.

Worlds 2019 Ön Elemeleri’nin en güçlü ekibi olarak gösterilen DAMWON Gaming, temsilcimiz Royal Youth’un da bulunduğu grubu mağlubiyet almadan ilk sırada tamamladı. Bir üst turda C Grubu’nu Hong Kong Attitude’un arkasında ikinci olarak bitiren Lowkey Esports ile eşleşen DAMWON rakibini 4 maçın ardından 3-1 ile geçerek bir üst tura çıkmayı garantiledi. Lowkey Esports ise Worlds 2019’a veda etti. Sırada Royal Youth-Clutch Gaming mücadelesi var.

1. Maç

Serinin ilk maçında DAMWON, alt koridorda Garen-Yuumi ikilisine yöneldi. Buna karşılık olarak Lowkey Esports alt koridorunda Tristana ve Shen seçimlerini gördük. Lowkey, koridor değişikliği yaptı. Üst koridora erken bir baskın yapan DNK ilk kanı Celebrity’ye kazandırdı. Erken oyunu önde götüren ekip orta oyunda da bu üstünlüğünü sürdürdü. DAMWON ise doğru hamleleri yaparak eşitliği sağladı. Savaşlar çok yakın geçti. Lowkey, 42 dakikanın ardından galip geldi ve seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Yine Nuguri’nin üstüne oynayan Lowkey üst koridordan ilk kanı aldı. Nuguri buna rağmen geri düşmedi ve Renekton’la koridoru çok rahat geçirdi. Alamet savaşını kazanan DAMWON Gaming önemli bir üstünün yakaladı. Bunun üstüne Baron’u da alan ekip maçı burada bitirdi diyebiliriz. Lowkey bu dakikadan sonra geri dönemedi ve mücadele 26 dakikanın ardından sonlandı.

3. Maç

Nuclear alt koridorda Yasuo oynadı. DNK erken oyundaki agresif orman rotalarını sürdürdü ve alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Celebrity’ye teslim etti.  Lowkey erken oyunu yine önde geçirdi ancak DMW orta oyunda kendine gelip aradaki farkı yavaş yavaş açmaya başladı. Takımca hareket edip doğru hamleleri yapan DAMWON Gaming altında 10000’e yakın bir fark açtı. Son savaşı da kazanan ekip mücadeleyi dakikada bitirdi ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Lowkey alt koridoru erken bir dakikada kule altı denedi ancak başarılı olamadılar. İlk kanı Nuclear’a armağan eden ekip toplamda 2 skor verdi. Nuclear’ın ellerindeki Xayah erken oyunda çok güçlendi. Ejderleri de bırakmayan DAMWON erken oyunu çok iyi geçirdi. Savaşları da kazanan ekip aradaki farkı iyice açtı ve son savaşı da kazanıp mücadeleyi 23 dakikada bitirmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.