League of Legends League of Legends Haberleri

DAMWON Gaming, Royal Youth’u mağlup etti

Worlds 2019 Ön Eleme Aşaması’nın ikinci gününde DAMWON Gaming, temsilcimiz Royal Youth’u 35 dakika süren mücadelede mağlup etmeyi başardı.

Worlds 2019 Ön Eleme Aşaması’nda ikinci gün Royal Youth-DAMWON Gaming maçıyla başladı. Ön Eleme Aşaması’nın favorisi olarak görülen LCK temsilcisine karşı erken oyunu iyi oynadık. Seçim yasaklama ekranında Xayah-Rakan ve Qiyana biri seçimler yaparak iyi bir başlangıç yaptık. Buna karşılık olarak Nuguri Vladimir, Showmaker ise Leblanc tercihlerinde bulundu.

Pilot-Tolerant ikilisi erken oyunu çok iyi oynadı ve erken bir dakikada Nuclear’ın Sıçra’sını aldı. Bunu avantaja çeviren ikili Koreli nişancının yaptığı ilk pozisyon hatasını cezalandırarak ilk kanı almayı başardı. Alt koridorda bir hayli agresif oynayıp seçimlerimizi iyi kullandık. Closer’ın baskında 2 skor çıkarmasıyla erken oyunda öne geçtik. Canyon ise erken oyunda Lee Sin seçimiyle fark yaratamadı. Orta oyundaki savaşlar yakın geçti. Ejderlerin çoğunu DAMWON Gaming aldı.

Üst koridorda Closer’ı yakalayan LCK ekibi Baron’u alarak önemli bir üstünlük elde etti. DAMWON Gaming ormanda doğru savaşı bularak skorları aldı  ve orta koridor inhibitörünü düşürdü. Makro oyunda önemli hatalar yaptık. Geç oyunda rakibe fazla kaynak kaptırdık ve aradaki fark bir anda çok açıldı. Bunun üstüne Nexus Kuleleri’ni de düşüren DAMWON, mücadeleyi 35 dakikada kazanmayı başardı.

Royal Youth’un sıradaki maçı Flamengo eSports ile olacak. Bu mücadeleyi kazanmamız dahilinde gruptan çıkmak için önemli bir adım avantaj yakalamış olacağız. 18:00’da başlayacak olan mücadele öncesi temsilcimize başarılar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir