League of Legends

Damwon Gaming, Royal Youth’u mağlup etti

Riot Games

Worlds 2019 Ön Eleme Aşaması D Grubu mücadelesinde Damwon Gaming, temsilcimiz Royal Youth’u 31 dakikanın ardından mağlup etmeyi başardı.

Seçim yasaklama ekranında Xayah-Rakan’ı aldık ancak buna karşılık DAMWON’un seçimleri daha iyi gibi gözüktü. Nuguri yine Vladimir aldı, Armut ise Vlad’ın karşısına Kled tercihinde bulundu. Orta koridorda Galio-Akali eşleşmesini izledik. Closer Lee Sin oynarken Canyon Rek’Sai seçiminde bulundu.

Armut bire birde iyi oynadı ve Nuguri’nin sıçrasını aldı. Alt koridorda ise BeryL’in sıçrasını aldık. Damwon Gaming ilk ejder olan Okyanus Ejderi’ni katletti. Closer harika bir baskınla ilk kanı alt koridorda takımımıza kazandırdı. Alt koridorda oyun yapmak istedik ancak DAMWON pozisyona çok iyi kapandı ve 3 skor çıkardı. DMW bunun üstüne bir de Dağ Ejderi aldı. Orta oyuna girerken earada büyük bir fark yoktu ancak Cyeol bu dakikaya kadar iyi oynamadı.

Orta koridordaki savaştan 2 skor çıkaran Royal Youth orta koridor kulesini düşürdü. Baron savaşını kazanan DAMWON 4 skor ve güçlendirmeyi aldı. Bu dakikadan sonra aradaki fark yavaş yavaş açılmaya başladı. Özellikle Akali ve Vladimir çok güçlendi. Ekibimiz maçı çevirmek için hamleler yapsa da DMW buna izin vermedi. Kore temsilcisi mücadeleyi 31 dakikada bitirdi.

Royal Youth’un sıradaki maçı Flamengo eSports ile olacak. Temsilcimiz bu maçı da kaybederse turnuvaya veda edecek. Flamengo’yu yenersek DAMWON’un Flamengo’yu yenmesini bekleyeceğiz ve ardından tie-break maçı oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.