DanDy, eStar bünyesine ana koç olarak katıldı League of Legends League of Legends Haberleri

DanDy, eStar bünyesine ana koç olarak katıldı

2014 Worlds Şampiyonu oyuncu Choi “DanDy” In-kyu, LPL takımlarından eStar’ın bünyesine ana koç olarak katıldı.

Çin’den yeni bir transfer haberi geldi. Geçtiğimiz günlerde, Bahar Mevsimi’ni LGD Gaming bünyesinde tamamlayan Fenfen’i bünyesine katan eStar bu sefer koç ekibinde güçlendirmeye gitti. Eski Dünya Şampiyonu profesyonel oyuncu DanDy, takıma katılarak ana koç pozisyonuna geçti.

DanDy, eski League of Legends takipçilerinin iyi bildiği isimlerden. Kendisi, 2014 senesinde Samsung White bünyesinde Worlds kupasını kazanmayı başaran efsane kadronun ormancısıydı. Şampiyonluğu elde ettikten sonra geri kalan takım üyelerinin de yaptığı gibi yolunu Çin’e çevirmiş ve Vici Gaming bünyesinde mücadele etmeye başlamıştı. En son 2017 senesinde profesyonel arenada oynayan oyuncu, 2019 sezonu boyunca Royal Never Give Up’ın koç takımında yer aldı.

eStar, profesyonel arenadaki ilk mevsimi olmasına rağmen meraklı gözleri üzerinde toplamayı başardı. Ligin başlarında önüne çıkan herkesi ezerek liderlik koltuğuna oturan takım bir süre sonra ivmesini kaybetmeye başladı. Lig aşamasını 11 galibiyet, 5 mağlubiyet ile beşinci sırada tamamladıktan sonra playofflarda Team WE’ye 3-1 yenilerek daha ilk turdan şampiyonluk hayallerine veda etti. Ligi, çoğunlukla çaylaklardan oluşan bir takım ile bitirdikleri için kendilerine Çin’in Griffin’i yakıştırması yapıldı bir çok yerde.

Takım transfer sezonunda orta koridorlarına Fenfen’i, koç ekibine ise Dandy’i transfer etti. Eski orta koridor oyuncuları Cryin’i Royal Never Give Up’a, yedek destek oyuncuları Alu ise LGD Gaming’e transfer oldu.

Çin Ligi LPL’in Yaz Mevsimi 5 Haziran’da başlayacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir