League of Legends League of Legends Haberleri

Dardoch, Team Liquid’e geri döndü

NA LCS’in en iyi ormancılarından birisi olarak gösterilen Dardoch, ligdeki ilk takımı olan Team Liquid’e geri döndü. Son olarak CLG’de oynayan oyuncunun “takıma uyum sağlayamadığından” ötürü gönderildiği belirtiliyor.

League of Legends izleyicileri geçtiğimiz gün şok bir haber ile uyandı. NA LCS’in en tartışmalı oyuncularından birisi olan Dardoch’un adeta “kanlı bıçaklı” olduğu Team Liquid’e dönmesi herkes için büyük bir sürpriz oldu. Profesyonel kariyerine Team Liquid Academy’de başlayan Dardoch, LCS’e de ilk defa TL forması ile çıkmıştı. Uzun bir süre takımda oynamasına rağmen bir türlü başarıyı bulamayan ve hem oyuncularla hem de teknik destekle sürekli olarak tartışan oyuncu, toksik kimliği ile biliniyor. Bundan dolayı TL’den ayrılan ekip öncelikle Echo Fox’a imza attı, fakat bu takım ile hiç maça çıkmadı. Geçtiğimiz mevsim ise oyuncuyu Immortals formasıyla izledik. IMT’de de tutunamayan Dardoch’un son durağı CLG’ydi.

Şu anda TL, NA LCS’te fazlasıyla kötü bir durumda. Bildiğiniz üzere Disney organizasyona yatırım yapmış, takım da ligden düşmemek için ROX Tigers’tan ayrılan orta koridor Mickey’i transfer etmişti. Yabancı oyuncu statüsünden ötürü ise TL’nin tekrar Dardoch’a yönelmesi kabul edilebilir olsa da herkes tarafından bilinen ve tekrarlanmaması gereken problemler, oyuncu ile takım arasındaki ilişkiyi zorlaştıracaktır. TL’nin bu kadar çaresiz olmasının altında yatan bir diğer neden ise franchising. LCS’te kalan takımlar, franchising parası olarak üç milyon dolar daha az para ödüyor. TL de doğal olarak ligde kalmak için elinden geleni yapıyor. Her takımda toksikliğinden dolayı problem çıkaran ve gönderilen oyuncunun TL’de yine aynı problemi yaşayıp yaşamayacağı ise büyük bir merak konusu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir