League of Legends

Dark Passage, Galakticos maçını kazanarak kötü gidişata dur dedi

2018 Kış Mevsimi ikinci hafta ikinci gününde Galakticos karşısında iyi bir performans sergileyen Dark Passage, kötü başladığı lig macerasında ikinci galibiyetine ulaşmayı başardı. 

Ligin sürpriz ekibi GAL ile kağıt üzerindeki en etkili kadroya sahip takımlardan DP’nin mücadelesi oldukça hızlı başldı. GAL’ın yine üst koridora Nasus aldığını gördük. Öte yandan DP ise uzun bir süredir metada bulunmayan Ivern tercihinde bulundu. Ivern, Ryze, Cait ve Braum ile etkili bir kuşatma kompozisyonu kuran ekip bu stratejiyi de Vadi’ye iyi uyguladı. Ivern’ün erken oyundaki aktifliği DP’ye galibiyeti getiren etmenlerdi. Alt koridorda ilk kule kanını alan ve ardından bunu Alev ejderine de dönüştüren DP, maçın dönüm noktasındaki ejder savaşını da kazandı ve kontrolü tamamıyla ele geçirdi.

Karşılaşmanın kırılma anlarından birisi ise Baron önündeki savaştı. Viking’i daha savaşa girmeden düşüren DP, Galakticos’un 4 kişi kaldığının bilincinde olarak savaş başlattı. Çatışmanın büyük bir kısmını kazanıyor gibi gözükse de takımda kimse Nasus’a odaklanmayınca Rare de adeta DP’yi yok etti. Oyuncunun Dörtte Dört yaptığı savaşı GAL kazandı, ardından da Baron’u aldı. Oyunun ibresi GAL’a karşı dönse de 29. dakikada Baron girişiminde 2 skor veren GAL, DP’nin kuşatma yapmasına imkan tanıdı. Hali hazırda üst koridor inhibitörünü açan DP, yukarıda da belirttiğimiz üzere kuşatma kompozisyonunu iyi kullandı ve Caitlyn’i savaşlarda iyi korudu. 37. dakikadaki takım savaşını 3-1 kazanan DP, maçı da bitirdi ve zafere ulaştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.