League of Legends

Dark Passage, Galakticos’u rahat geçti

4. haftanın son gününde karşı karşıya gelen Galakticos ve Dark Passage.Dominos’un mücadelesinde galip gelen taraf Dark Passage.Dominos oldu.

Maç öncesi 2-9’luk skoru ile ligin son sırasında bulunan Galakticos, düşme hattından kurtulmak için umut arıyordu. Dark Passage ise 6 galibiyet ile paylaştığı 3. sıradaki yerini koruyup zirveye yaklaşmanın peşindeydi. Seçim yasaklama ekranı herhangi bir takımın üstünlüğü ile geçilmezken, iki taraf da değişik stratejiler üzerine kompozisyonlar kurdu. Orta oyun üzerine odaklanan Galakticos Nasus, Zac, Ryze, Varus ve Alistar ile vadiye inerken, Dark Passage cephesinde Gankplank, Sejuani, Taliyah, Kog’Maw, ve Tahm Kench izledik.

Galakticos Nasus’un güçlenmesi için oyunu yavaşlatmaya çalıştı ancak Dark Passage buna izin vermedi. Henüz 3. seviyede koridorunu hızlıca ittiren Lucete üst koridorda KaKAO ile buluşarak Nasus’a 3 kişilik bir baskın hazırladılar. Alınan ilk kanın ardından Gankplank, oyunun sonuna kadar avantajını kaybetmedi. 10. dakikada ise alt koridorda dörde üç bir savaş izledik. Marshall’ın zamanında attığı ışınlan ve ekstra hasarının yardımıyla, Dark Passage 3 skor almayı başardı. Skorlarla geçilen erken oyunun ardından 20. dakikaya kadar skor alınmadı. 20. dakikada ise Galakticos’un kötü oynadığı alev ejderi sekansının ardından, Dark Passage adına  ikide iki ve rahatça alınan bir Baron izledik. Henüz Baron güçlendirmesi yeni bitmişken kazanılan iki takım savaşıyla beraber maçı rahatça kapatan Dark Passage.Dominos haftayı üçte üç ile tamamlayarak ligdeki 7. galibiyetini almış oldu.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.